لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ تهران ۱۹:۳۸

هزاران نفر در برلین علیه محدودیت‌های کرونا دست به تظاهرات زدند


برلین، روز شنبه

هزاران نفر در برلین، پایتخت آلمان، روز شنبه ۱۱ مرداد علیه تدابیر سختگیرانه دولت برای مهار ویروس کرونا دست به تظاهرات زده و اعلام کردند که این محدودیت‌ها را «نقض آزادی و حقوق فردی» خود می‌دانند.

بنا بر گزارش‌ خبرگزاری‌ها، گروه‌های مخالف واکسیناسیون و هواداران تئوری‌های مختلف توطئه جمعیت اصلی معترضان به محدودیت‌های کرونا را تشکیل می‌دادند.

گروه کوچکی از دست راستی‌های تندرو آلمان نیز که پرچم ویژه خود را در دست داشتند در این تظاهرات شرکت داشتند.

سازمان‌دهندگان تظاهرات امیدوار بودند که بتوانند نیم میلیون نفر را به خیابان‌ها بکشانند اما به گفته پلیس، شمار معترضان ۱۷ هزار نفر بوده است.

این راهپیمایی در حالی برگزار شد که مقام‌های آلمانی درباره خطر آغاز موج دوم همه‌گیری کرونا هشدار داده‌اند.

راهپیمایانِ روز شنبه شعارهایی نظیر «بزرگترین تئوری توطئه، خود همه‌گیری ویروس کروناست» و «ما موج دوم هستیم» سر می‌دادند.

پلیس آلمان با بلندگو تظاهرکنندگان را به رعایت فاصله یک و نیم متر از یکدیگر و زدن ماسک تشویق می‌کرد، ولی آنها به این مقررات بی‌اعتنا بودند. پلیس هم پس از تشخیص اینکه راهپیمایان از مقررات سلامتی پیروی نمی‌کنند به این تظاهرات پایان داد.

پلیس آلمان از سازمان‌دهندگان این راهپیمایی به خاطر عدم رعایت اصول بهداشتی به دادگاه شکایت کرده است.

آلمان تاکنون ۲۱۰ هزار مورد ابتلای تأیید شده به کرونا داشته و ۹۱۵۴ نفر نیز در این کشور بر اثر این ویروس جان باخته‌اند.

پیش از این میخائیل بالوِگ، از تاجران متمایل به سیاست، تظاهرات مشابهی در شهر اشتوتگارت آلمان ترتیب داده بود. او اعلام کرده که خود را برای منصب شهرداری اشتوتگارت نامزد کرده است.

دولت آلمان از اواخر ماه آوریل محدودیت‌های قرنطینه‌ای را کاهش داده و ماسک زدن در آلمان هم‌اکنون فقط در وسایل حمل‌ونقل عمومی و فروشگاه‌ها اجباری است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG