لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ تهران ۰۳:۳۲

مرکل: مسابقات بوندس لیگا از نیمه دوم ماه مه از سر گرفته می‌شود


آنگلا مرکل صدراعظم آلمان

دولت آلمان روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت اعلام کرد بوندس لیگا می تواند از نیمه دوم ماه مه فعالیت خود را از سربگیرد. به این ترتیب پس از توقف فوتبال اروپا به دلیل شروع ویروس کرونا بوندس لیگا اولین لیگ برتر کشورهای اروپایی خواهد بود که مسابقات را شروع می کند.

به گزارش رویترز دولت آلمان گفت دسته اول و دوم بوندس لیگا می‌توانند بدون حضور تماشاچیان مسابقات را از سر بگیرند و تاریخ دقیق شروع مسابقات را لیگ فوتبال آلمان تعیین خواهد کرد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان این موضوع را همراه با سایر موارد کاهش محدودیت‌های دوران قرنطینه در آلمان اعلام کرد.

لیگ فوتبال آلمان قرار است روز پنجشنبه در جلسه‌ای با شرکت تمامی ۳۶ باشگاه حاضر در این لیگ جزییات بازگشت فوتبال به آلمان را تعیین کند و در یک کنفرانس خبری آن را اعلام خواهد کرد.

کریستیان سیفرت رییس لیگ فوتبال آلمان روز چهارشنبه گفت:«تصمیم روز چهارشنبه برای لیگ آلمان خبر خوبی است. تمامی باشگاهها و کارکنان آنها باید تمامی ضوابط پزشکی و سازمانی را با دقت اجرا کنند.»

او افزود:«فوتبال بدون تماشاچیان در ورزشگاه حالت مطلوب نیست. ولی در بحران کنونی که موجودیت برخی از باشگاهها را به خطر انداخته تنها راه تضمین ادامه فعالیت لیگ در شکل فعلی است.»

در بیانیه دولت آلمان تاکید شده که تمامی اعضای باشگاه‌ها قبل از شروع مسابقات باید در ورزشگاه‌های خود یک دوره قرنطینه را طی کنند.

مسابقات لیگ فوتبال آلمان از اواسط ماه مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شد.

اين يکی از تصميم‌های جلسه آنگلا مرکل با روسای ۱۶ ایالت آلمان در مورد کاهش محدودیت‌های دوران قرنطینه بود که به شکل ویدئویی برگزار شد.

تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا فوتبال در اکثر کشورهای جهان متوقف شده و لیگ‌های فوتبال کشورهای دیگر با دقت حرکت آلمان به سوی از سرگیری مسابقات را دنبال خواهند کرد.

بایرن مونیخ که در فصل جاری به دنبال هشتمین قهرمانی پیاپی است در حال حاضر با ۵۵ امتیاز از ۲۵ مسابقه در صدر جدول قرار دارد و پس از آن بوروسیا دورتموند با ۵۱ و رد بول لایپزیک با ۵۰ امتیاز در مقام دوم و سوم هستند.

باشگاههای حرفه‌ای آلمان از اواسط ماه آوریل تمرین‌های خود در گروههای کوچک و با مقررات سختگیرانه‌ای از جمله تست گسترده بازیکنان، مربی‌ها و کادر فنی از سر گرفتند.

لیگ فوتبال آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که در آزمایش‌های گسترده تمامی بازیکنان و کارکنان ۳۶ باشگاه دسته اول و دسته دوم لیگ که تعداد آنها بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر است ۱۰ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا را شناسایی کرده است.

مدیر باشگاه بایرن مونیخ روز چهارشنبه گفت:«از تصمیم سیاستمداران که به ما امکان می دهد مسابقات فصل جاری لیگ را به پایان ببریم تشکر می کنم. این تضمین می کند که تصمیم‌های ورزشی در زمین بازی اتخاذ شود و نه در دفتر کار سیاستمداران.»

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG