لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ تهران ۱۶:۴۷

نقشه گوگل فیلم‌هایی را هم که در سینما دیده‌اید حدس می‌زند


اپلیکیشن نقشه گوگل (گوگل مپز) گزینه‌ای دارد به نام «خط زمان» که اگر پس از نصب این اپلیکیشن بر روی تلفن همراه خود آن را در بخش تنظیمات غیرفعال نکنید خودبه‌خود خط سیر رفت‌وآمدهای شما را ثبت می‌کند.

گوگل می‌گوید «خط زمان» (Timeline) به شما امکان می‌دهد همه گشت‌وگذارهای قبلی خود را دوباره مرور کنید و نام رستوران‌هایی که قبلاً رفته‌اید پیدا کنید و مزیت‌هایی از این دست. این اپلیکیشن اما در تازه‌ترین به‌روزرسانی خود سعی دارد نام همه فیلم‌هایی را هم که شما پیش از این در سینماها دیده‌اید پیدا کند و آنها را برایتان فهرست کند.

نقشه گوگل در صورت فعال ماندن خط زمان، می‌فهمد که شما در چه زمان در چه سینمایی نشسته‌اید. معمولاً می‌تواند در سینماهای بزرگ‌تر حدوداً سالنی را هم که در آن نشسته‌اید حدس بزند.

در به‌روزرسانی جدید، اطلاعات کاملی از برنامه اکران همه فیلم‌ها در همه سینماها در اختیار نقشه گوگل گذاشته شده تا بتواند حدس بزند شما در آن زمان مشخص برای دیدن کدام فیلم رفته بودید.

اگر سینمایی هنگام حضور شما در آنجا همزمان چندین فیلم را پخش کرده باشد، گوگل می‌تواند با مرور تاریخچه جستجوهای آن‌لاین شما سعی کند فیلم مورد نظرتان را حدس بزند.

گوگل می‌داند شما به چه محل‌هایی رفته‌اید، چه مدتی در هر محل مانده‌‌اید، چه غذایی دوست دارید و از این به بعد هم خواهد دانست به چه فیلم‌های سینمایی علاقه دارید. هرچه این اطلاعات دقیق‌تر باشد شرکت‌های آگهی پول بیشتری برای دریافت آن به گوگل یا سرویس‌های مشابه خواهند پرداخت.

گوگل می‌گوید که «خط زمان» گزینه‌ای انتخابی است و کاربر می‌تواند آن را غیرفعال کند. البته کاربر معمولی معمولاً چندان حواسش به تغییر این‌گونه تنظیمات نیست و پس از دریافت و نصب اولیه این اپلیکیشن معمولاُ این گزینه‌ها هم همچنان روشن باقی می‌مانند.

منابع: اینپوت و ۹تو۵گوگل.کام / پ.پ
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG