لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ تهران ۰۹:۵۲

کرونا؛ هواپیماهای زمین‌گیر شده و بسته‌هایی که در انبارها خاک می‌خورند


یک فروند آنتونوف کارگو در فرودگاهی در آلمان ۲۷ آوریل

صنایع هوایی و پست جهانی روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت هشدار دادند که به دلیل توقف بخش اعظم پروازهای مسافربری و از سوی ديگر افزایش خریدهای اینترنتی همزمان با شیوع ويروس کرونا نقل و انتقال بسته‌های پست هوایی بسیار کند شده است.

انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی و اتحادیه جهانی پست در بیانیه مشترکی از تمام دولت‌های جهان خواستند با انجام اقدامات لازم، نقل و انتقال به موقع بسته‌های پستی را تضمین کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این دو نهاد گفتند ۹۵ درصد از پروازهای مسافربری که بسته‌های پستی را حمل می‌کنند متوقف شده‌اند. همزمان، به دلیل قرنظینه و مقررات کاهش رفت و آمد در بسیاری از کشورها به دلیل شیوع ویروس کرونا میزان خریدهای آنلاین (اینترنتی) بین ۲۵ تا ۳۰ افزایش یافت است.

به همین دلیل ادارات پست در بسیاری از کشورها برای ارسال بسته‌های پست هوایی با مشکل روبرو شده‌اند.

بشار الحسین، دبیرکل اتحادیه جهانی پست گفت: «لغو ۴.۵ میلیون پرواز مسافربری که وسیله اصلی حمل و نقل بسته‌های پستی است باعث شده که امکان حمل‌و‌نقل به شدت کاهش یابد، هزینه انتقال بسته‌ها بیشتر و مدت زمان انتقال طولانی‌تر شود.»

او افزود: «برای افزایش امکانات حمل‌و‌نقل هوایی و در نتیجه امکان ارسال بسته‌های پستی باید اقدامات فوری انجام شود.»

این بیانیه از دولت‌های جهان می‌خواهد مشکل انبار شدن بسته‌ها در ورودی‌های مرزی را برطرف کنند، از وضع و اجرای مقررات غیر ضروری پرهیز کرده و صدور جواز برای پروازهای باربری را تسریع کنند.

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی گفت از طریق جمع‌آوری و انتشار اطلاعات مربوط به پروازها و مسیرهای جدید سعی می‌کند به انتقال بسته‌های پستی از طریق پروازهای باربری کمک کند.

دبیرکل این انجمن اظهار داشت: «گردش بسته‌های پستی بخش مهمی از جامعه است و برای کمک به آن باید تمامی اقدامات لازم صورت بگیرد.»

اتحادیه جهانی پست یکی از نهادهای زیرمجموعه سازمان ملل متحد است که سیستم بین المللی پست را هماهنگ می‌کند و انجمن بین المللی حمل و نقل نماینده و در برگیرنده حدود ۲۹۰ شرکت هوایی است که ۸۲ درصد از سفرهای هوایی جهان را انجام می‌دهند.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG