لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۲۰

مدیر ارتباطات کاخ سفید آمریکا کناره‌گیری کرد


هوپ هیکس؛ ۲۱ فوریه

کاخ سفید آمریکا، نهم اسفند ماه، اعلام کرد هوپ هیکس، مدیر ارتباطات این نهاد از مقام خود کناره‌گیری کرده است.

این استعفا پس از نشست پرسش‌و‌پاسخ کنگره با خانم هیکس، در پیوند با تحقیقات مربوط به دخالت‌های روسیه در انتخابات ایالات متحده صورت گرفته است.

هوپ هیکس ۲۹ سال دارد و یکی از دستیاران نزدیک دونالد ترامپ به شمار می‌رفت. او در جریان انتخابات ریاست‌جمهوریِ دو سال پیش در آمریکا، سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ بود.

هیکس روز سه‌شنبه نزدیک به ۹ ساعت، پشت درهای بسته، در نشستی با اعضای کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا شرکت کرده بود.

به گفته نهادهای اطلاعاتی آمریکا روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده دخالت کرده و با هک و تبلیغات دروغین، سعی کرده که نتیجه را به نفع دونالد ترامپ تغییر دهد. روسیه این اتهام‌ها را رد کرده است. رئیس‌جمهوری آمریکا نیز می‌گوید او «کاملا از جریان تحقیقات مبری» شده‌است. در حال حاضر تحقیقاتی در این زمینه در کنگره، و نیز توسط پلیس فدرال آمریکا در جریان است.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفته‌است کناره‌گیری خانم هیکس ربطی به جلسه کمیته اطلاعاتی کنگره ندارد.

اعضای کمیته مجلس نمایندگان آمریکا گفته‌اند هوپ هیکس از پاسخ دادن به برخی مسائل خودداری کرده است.

دونالد ترامپ در واکنش به کناره‌گیری خانم هیکس در توئیتر خود نوشته: او فرد فوق‌العاده‌ای بود و طی سه سال گذشته فعالیت‌های عالی انجام داده است. باهوش و اندیشمند بود. واقعا یک آدم فوق‌العاده. جایش خالی خواهد بود.

خانم هیکس زمانی از مشاوران و دستیاران ایوانکا ترامپ، دختر رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا بود. او هیچ تجربه‌ای در عالم سیاست نداشت و از نخستین افرادی بود که آقای ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی‌اش در ستاد خود برگزید.

با استفاده از گزارش‌های اسوشیتدپرس، خبرگزاری فرانسه، رویترز|ت.ت|خ.ک|

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG