لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۱۲:۲۵

قرار شام با مریلین مونرو؟


این رستوران لوکس در ویرجینیا که به قول صاحبش در طول دهه‌ها هیچ اتفاقی نتوانسته بود درهای آن را ببندد، حالا برای باز نگهداشتن درهایش به روز مشتریان، از جمله دست به دامان مریلین مونرو شده است.

در اواخر ماه مارس، وقتی با اعمال محدودیت‌ها مهمان‌پذیر و رستوران Inn at Little Washington هم مجبور به تعطیلی شد، آنچنان اتفاق بزرگی بود که روزنامه واشینگتن پست مقاله‌ای به آن اختصاص داد.

شیوع کرونا ولی وضعیتی غیرقابل مقایسه را با هر اتفاق دیگری رقم زده و حتی حال که قرار است محدودیت‌ها به صورت مرحله‌ای برداشته شود، هم اتفاقاتی در حال رخ دادن است که چند ماه پیش حتی فکر کردن به آن هم عجیب بود.

در ایالت ویرجینا در شرق ایالات متحده هم مانند بسیاری از شهرها و کشورها، یکی از شرایط بازگشایی کسب‌وکارها تعداد کمتر مراجعان و ایجاد فاصله میان افراد است. نتیجه این محدودیت، خالی ماندن بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌هاست؛ اماکنی که بسیاری آنها را به خاطر جمعیت و سروصدای داخل آن می پسندند.

جشن ۴۲ سالگی رستوران The Inn at Little Washington در اوائل بهمن ۹۷
جشن ۴۲ سالگی رستوران The Inn at Little Washington در اوائل بهمن ۹۷

اما پاتریک اوکانِل، که رستوران لوکسش سه ستاره میشلن دارد و فضای داخلی رستورانش به دقت طراحی شده و مجلل است، چاره‌ای برای مواجهه با این محدودیت اندیشیده است.

او تصمیم گرفته نیمه خالی رستوران خود را با مانکن‌هایی با پوشش دهه چهل پر کند، و برای این کار یک گروه تئاتر را هم به خدمت گرفته تا این مانکن‌های پلاستیکی با پوشش اشرافی را آماده کنند.

حتی به پیشخدمت‌ها گفته شده که برای عادی جلوه دادن شرایط به این عروسک‌ها خدمات ارائه دهند و در جام آنها شراب بریزند.

آقای اوکانِل که سرآشپز این رستوران هم هست، خود در رشته تئاتر تحصیل کرده، و برای تکمیل فضای سورئالی که برای مشتریانش تدارک دیده، ماسک‌هایی را که لبخند مریلین مونرو، و چانه جورج واشنگتن دارند هم طراحی کرده است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG