لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ تهران ۱۳:۱۹

دادستان ایران خواستار «تعقیب قضایی» مسئولان برگزاری مراسم روز زن در برج میلاد شد


عکسی که روزنامه ایران از دختربچه‌های رقصنده منتشر کرده است.

در پی برگزاری مراسمی به مناسبت «روز زن» در برج میلاد تهران که انتقاد اصولگرایان جمهوری اسلامی را به دنبال داشت، دادستان کل کشور رسما خواستار «تعقیب قضایی» مسئولان این مراسم شد.

خبرگزاری مهر روز چهارشنبه ۱۶ اسفندماه به نقل از روابط عمومی دادستانی کل ایران خبر داد که این پرونده به دادستان تهران محول شده است.

طبق حکم محمدجعفر منتظری، «مسببین» اعمال «خلاف عفت عمومی» در این مراسم که روز سه‌شنبه در برج میلاد تهران برگزار شد باید به‌سرعت «تحت تعقیب قضایی» قرار گیرند.

در گزارش خبرگزاری مهر، مراسم مذکور که با حضور محمدعلی نجفی، شهردار تهران، برگزار شد «خلاف هنجارها و عفت عمومی کشور» توصیف شده است.

ظاهرا انتقاد اصولگرایان ایران به این مراسم بیشتر متوجه بخشی از آن است که چند دختربچه همراه با اجرای زنده موسیقی می‌رقصند.

رقص یا «حرکات موزون» این کودکان در گزارش منفی چند رسانه اصولگرا مورد توجه قرار گرفته که بدون اشاره به سن و سال این دختربچه‌ها، از «رقصیدن چند دختر» در مقابل شهردار تهران سخن گفته‌اند.

از جمله خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، در این باره نوشت:‌ «در بخشی از این همایش، چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می‌‌کنند».

همین خبرگزاری به متنی انتقادی اشاره کرده که حمید رسایی، نماینده تندرو و سابق مجلس، نوشته و در آن می‌گوید: «مدیرانی که این چنین با الگوهای دینی و ملی ما بازی می کنند، با بیت‌المال و فرصت خدمتی که در اختیارشان است، بدتر رفتار خواهند کرد».

در مقابل روزنامه ایران، نزدیک به دولت حسن روحانی، در پیامی توئیتری که روز چهارشنبه منتشر شد به نقل از یک «منبع نزدیک به شهرداری تهران» نوشت: «این دختربچه‌ها در مراسم شهرداری برنامه اجرا کرده‌اند، ولی دلواپسان مدعی رقص زنان در حضور مردان شده‌اند!»

شهردار تهران در واکنش به حملات رسانه‌های اصولگرا توئیت کرده است: «اسلام دین عزا نیست، اسلام دین شادی، نشاط و زندگی است اما باید شئونات و چارچوب‌ها در شادی هم رعایت شود و این خود یک هنر است».

وی افزوده است: «امروز طی ابلاغیه‌ای تاکید کردم همه همکارانم در شهرداری موظف هستند شئونات و ارزش‌ها را در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری رعایت کنند».

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر و توئیت‌های روزنامه ایران و شهردار تهران / ف.دو/ ک.ر

دیدگاه شما

نمایش نظرات

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG