لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۱۹

پایان بازی‌های آسیایی داخل سالن: ایران در جایگاه سوم


بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی با ۱۱۸ مدال و عنوان سوم برای ایران به پایان رسید.

بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی با ۱۱۸ مدال و عنوان سوم برای ایران به پایان رسید.

کاروان ورزش ایران که با عنوان کاروان «شهید حججی» در این رقابت‌ها حضور یافته بود، با ۳۶ مدال طلا، ۲۳ نقره و ۵۹ مدال برنز در جایگاه سوم جدول رده‌بندی مدال‌ها قرار گرفت.

ترکمنستان میزبان رقابت‌ها صدرنشینی‌اش را از روز نخست تا پایان مسابقات حفظ کرد و با ۸۹ نشان زرین، فاتح رقابت‌ها شد.

چین با ۴۲ طلا بالاتر از ایران در رده دوم ایستاد. قزاقستان، ازبکستان، تایلند و کره جنوبی در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

افغانستان با طلایی که در جوجیتسو گرفت، بیست و ششم شد. ژاپن که رقابت‌ها را چندان جدی نگرفته بود، نتوانست بیش از دو نشان طلا کسب کند.

برگزاری مسابقات در ترکمنستان، نام این کشور را بیش از پیش در عرصه ورزش آسیا مطرح کرد.

پس از رشد چشمگیر قزاقستان و ازبکستان در صحنه ورزش آسیا و جهان، حالا ترکمنستان نیز از هر دو جنبه امکانات و سخت افزار برگزاری تورنمنت‌های بزرگ، همچنین در زمینه مدال آوری، تصویری متفاوت از خود به نمایش می‌گذارد.

رقابت‌های شطرنج، آخرین مسابقات برای نمایندگان ایران بود. در بخش برق آسا، تیم زیر ۲۳ سال ایران در بخش پسران و دختران به دو مدال طلا و نقره دست یافت.

در فوتسال، تیم مردان طلا گرفت و تیم زنان با شکست مقابل ژاپن در جایگاه سوم ایستاد.

در کشتی فرنگی که موفق‌ترین تیم اعزامی در کاروان ایران بود، هر هشت نفر فینالیست شدند. فرشاد بلفکه، پژمان پشتام، مهدی ابراهیمی، سامان عزیزی، امیرحسین حسینی و بهنام مهدی‌زاده روی سکوی برتر ایستادند.

در کشتی آزاد مجتبی گلیج، ایمان صادقی و عزت‌الله اکبری اول شدند. در وزنه برداری فقط سهراب مرادی طلا گرفت و در عین حال، رکورد مجموع جهان را نیز ترقی داد.

در کیک بوکسینگ مصطفی و محمد پورفرج، محمود ستاری و امید احمدی‌صفا مردان طلایی و شهناز میرحیدری بانوی طلایی ایران لقب گرفتند.

در کشتی پهلوانی محمد نادری، احمد میرزاپور و ارشک محبی قهرمان شدند. در کشتی آلیش زنان زهرا یزدانی با یک طلا و یک نقره موفق‌ترین چهره اعزامی بود.

در تکواندو مرجان سلحشور در بخش پومسه قهرمان شد. در بخش مبارزه هم مهدی اسحاقی، مهدی جلالی، سعید رجبی، سروش احمدی، پریسا جوادی و عرفان ناظمی به روی سکوی برتر رفتند.

در دوچرخه سواری تیم اسپرینت ایران متشکل از محمد دانشور، احسان خادمی و علی علی عسگری قهرمان شد.

در دوومیدانی حسن تفتیان طلا گرفت و چند رکورد ملی هم توسط نفرات اعزامی جابه‌جا شد.

در موی تای علی زرین‌فر، کاوه سلیمانی و هاشم بیگی به نشان طلا دست یافتند.

در کوراش بهزاد وحدانی حرف اول را زد. تیم بیلیارد و اسنوکر ایران هم نشان طلای تیمی را تصلحب کرد.

سوارکاری از جمله رشته‌هایی بود که موفق به کسب مدال طلا نشد اما توسط داوود پوررضایی به مدال برنز رسید.

XS
SM
MD
LG