لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۱۳

شش نفر در درگیری در مرز میرجاوه کشته شدند


خبرگزاری‌های ایران از کشته‌شدن دو تن از مرزبانان و «دو تن از بسیجیان بومی» در جریان درگیری در مرز میرجاوه خبر داده‌اند. بنابر گزارش‌ها دو تن از مهاجمان نیز کشته شده‌اند.

سرگرد ابوالحسن ضیایی، از معاونان فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان، به خبرگزاری رسمی دولت ایران، ایرنا، گفته است «مرزبانان از ساعت یک تا سه بامداد امروز -۲۸ فروردین- در نقطه صفر مرزی میرجاوه با گروهک تروریستی درگیر شده بودند».

به گفته سرگرد ضیایی دو تن از نیروهای مرزبانی، یک استوار و یک سرباز وظیفه، در جریان درگیری جان خود را از دست داده‌اند.

خبرگزاری مهر گفته است این درگیری با «اشرار» صورت گرفته و به گفته منابع محلی، علاوه بر مرزبانان «دو تن از بسیجیان بومی منطقه نیز» کشته شده‌اند.

خبرگزاری تسنیم نیز خبر جان باختن دست‌کم چهار نفر را تائید کرده‌است و می‌گوید سه نفر نیز زخمی شده‌اند. این خبرگزاری در عین حال و افزوده است «دو نفر از اشرار» کشته شده‌اند.

تسنیم می‌گوید درگیری در بخش مرزی ریگ‌ملک شهرستان میرجاوه، حد فاصل پاسگاه چاه‌لشکر، رخ داده‌است.

هیچ یک از مقام‌های رسمی و خبرگزاری‌های دولتی ایران نامی از گروهی که درگیری با آن صورت گرفته نبرده‌اند.

در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ دست‌کم ۹ تن از مرزبانان ایرانی در درگیری با گروه «جیش‌العدل» در مرز میرجاوه جان خود را از دست دادند. بر پایه گزارش‌ها دست‌کم سه‌ تن از کشته‌شدگان درگیری اردیبهشت ماه از درجه‌داران و بقیه سربازان وظیفه بودند.

استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران، طی سال‌های اخیر در مواردی، محل رویارویی نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی با گروه‌های مسلح بوده که مقام‌های ایران از آنها به عنوان «تروریست» و «اشرار» نام می‌برند. اما گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی در استان سیستان و بلوچستان خود را «مدافع حقوق سنی‌ها» می‌خوانند.

مقام‌های نظامی و امنیتی ایران، در مواردی پاکستان را نیز هدف انتقادهای خود قرار داده و اسلام‌آباد را متهم به «تعلل» در تأمین امنیت مرزهای مشترک کرده‌اند.

با استفاده از گزارش‌های ایرنا، تسنیم، مهر، رادیو فردا|ت.ت|

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG