لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۰۶:۴۳

شمار امضای حامیان کارزار «نه به جمهوری اسلامی» به بیش از ۱۴۰۰ رسید


در ادامه گسترش کارزار «نه به جمهوری اسلامی»، تعداد امضاکنندگان بیانیه این کارزار از میان کنشگران و هنرمندان به بیش از ۱۴۰۰ نفر رسید.

پیشتر ۶۴۰ کنشگر متشکل از از فعالان سیاسی و مدنی، هنرمند و ورزشکار، نویسنده و استاد دانشگاه و فعالان عرصه‌های مختلف نوشته بودند که این صدای مردمی است که «عزم جزم کرده‌اند تا بساط جمهوری اسلامی، این مانع اصلی دستیابی به آزادی، رفاه، دموکراسی، پیشرفت و حقوق بشر را برچینند».

حال ۷۷۰ نفر دیگر از میان کنشگران و هنرمندان و نویسندگان و ورزشکاران در حمایت از این کارزار نوشته‌اند: «بیاییم خواست "نه به جمهوری اسلامی" را محور همبستگی ملی قرار دهیم تا با برپایی جنبشی بزرگ و فراگیر، خاک ایران‌زمین را برای همیشه از فقر و نکبت این رژیم سیاه و فاسد پاک کنیم.»

شکوفه آذر، ابراهیم حامدی (ابی)، منصور اسانلو، نازنین بنیادی، سامی بیگی، شهناز تهرانی، سام خسروی فرد، سبا خویی، رضا دقتی،‌ عبدالستار دوشوکی، اردلان سرفراز،‌ محسن سازگارا، پرویز صیاد و مسیح علی‌نژاد از جمله این گروه جدید از امضاکنندگان بیانیه هستند.

چند هفته‌ای است که کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران با انتشار عکس یا ویدئو و نوشتن عبارت «نه به جمهوری اسلامی» روی کاغذ و حتی دست خود با حکومت ایران ابراز مخالفت می‌کنند.

این کارزار در شبکه‌های اجتماعی هم‌چنان ادامه دارد.

در سال‌های اخیر و به‌ویژه از اعتراضات دی‌ماه ۱۳۹۶ به‌ این ‌سو اعتراضات ایرانیان بیش از پیش کلیت نظام جمهوری اسلامی را هدف قرار داده است.

شاهزاده رضا پهلوی، شهرام آذر، شهریار آهی، داریوش اقبالی، فرامرز اصلانی، اسماعیل خوئی، شهلا انتصاری، مرتضی برجسته، آرامش دوستدار، حسن ستار، شهبال شب‌پره، مصطفی عرب، اسفندیار منفردزاده، شاهین نجفی و تونیا ولی‌اوغلی از جمله گروه اول از چهره‌های شناخته شده حامی این کارزار بودند.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG