لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ تهران ۱۴:۴۷

فرمانده نیروی زمینی ارتش: برای مقابله با کرونا رزمایش «لبیک یا خامنه‌ای» برگزار کردیم


کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش اعلام کرد در راستای عمل به دستورات رهبر جمهوری اسلامی برای مقابله با شیوع کرونا، «رزمایش لبیک یا خامنه‌ای» با «روحیه کاملا تهاجمی» اجرا شده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، او که روز دوشنبه ۴ فروردین با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، علت این رزمایش را آمادگی برای «دفاع بیولوژیک» اعلام کرد و درباره جزئیات این رزمایش به مواردی چون پایش مسافران و شناسایی افراد مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا، ضدعفونی کردن معابر عمومی، آماده کردن پدافند هوایی ارتش برای ضدعفونی‌ و ایجاد بیمارستان صحرایی اشاره کرد.

آیت‌الله خامنه‌ای روز ۲۲ اسفند ۹۸، محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران را مأمور تشکیل قرارگاه نظامی برای مقابله با کرونا کرد و گفت اقدامات این قرارگاه باید مانند یک رزمایش دفاع بیولوژیک باشد.

در این نشست خبری، حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش هم گفته است نیروی زمینی ارتش قرار است ظرف ۴۸ ساعت یک مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاهی با ظرفیت ۲ هزار تختخواب بسازد تا در صورت لزوم برای بیماران کرونایی از آن استفاده شود.

آقای سیاری مشخص نکرده که این بیمارستان را در کدام نقطه از تهران می‌سازند ولی گفته است این اقدام را در راستای عمل به دستورات جدید رهبر جمهوری اسلامی برای انجام رزمایش دفاع بیولوژیک انجام می‌دهند.

او همچنین گفته ۳۲ بیمارستان ارتش و ۲ بیمارستان صحرایی در قم و رشت در حال پذیرش بیماران کرونایی هستند و ارتش در ۲۰ استان کشور در حال پایش مسافران است.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش همچنین گفته که تیم‌های جنگ نوین ارتش در استان‌های مختلف در حال «بررسی و مقابله با گسترش ویروس کرونا هستند» ولی توضیح نداده که این تیم‌ها چه کاری انجام می‌دهند.

XS
SM
MD
LG