لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ تهران ۱۳:۵۱

شمار قربانیان به پنج نفر رسید، ده مورد ابتلای جدید هم تایید شد؛ حوزه علمیه قم،‌ تعطیل


کیانوش جهان‌پور، رئيس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، روز شنبه از مرگ یک نفر دیگر به علت ابتلا به ویروس کرونا خبر داد. پیش از این ۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده بودند.

او که روز شنبه، سوم اسفند، با شبکه خبر تلویزیون حکومتی ایران گفت‌و‌گو می‌کرد، از قطعی بودن ابتلای ده نفر دیگر به این ویروس خبر داد.

پیش از این ابتلای ۱۸ نفر به این ویروس تایید شده بود و اکنون مجموع مبتلایان به این ویروس ۲۸ نفر اعلام شده که از میان آن پنج نفر فوت کرده‌اند.

به گفته آقای جهانپور، از ده نفری که ابتلای آنها به ویروس کرونا تایید شده، ۸ نفر در قم و دو نفر در تهران بوده‌اند.

او همچنین از مردم خواسته است که سفرهای ضروری خود به شهرهای درگیر بیماری به‌ویژه قم را محدود کنند.


رئيس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت همچنین گفت در روزهای گذشته هزاران نفر به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که بیش از ۷۸۵ نفر تحت نظر قرار گرفته‌اند که از میان آنها ۲۸ نفر ابتلای قطعی داشته‌اند.

در همین حال، سعید نمکی، وزیر بهداشت، اعلام کرد که «بررسی‌های بیشتر روی موارد مشکوک در حال انجام است» و همزمانی ابتلای افراد به کرونا و آنفلوآنزای نوع ب، کار را برای بررسی سخت‌تر کرده است.

او گفته است که «به اندازه کافی» کیت تشخیص و کارشناس برای تشخیص بیماری داریم و مردم نباید به «شایعات» توجه کنند.


سازمان نظام پزشکی ایران هم اعلام کرده است که در مجموع ۱۷۰ بیمارستان در حدود ۶۰ کشور «ارائه‌دهنده خدمت به مبتلایان» به ویروس کرونا هستند.

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران هم گفته است این شورا پیگیر توزیع ماسک رایگان در ایستگاه‌های اتوبوس و مترو است.

در شهر قم هم مرکز آموزش حوزه‌های علمیه روز شنبه اعلام کرد که «برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا» تمام دروس حوزه علمیه قم روز یک‌شنبه چهارم اسفند تعطیل است.

شهر قم در حال حاضر مهم‌ترین کانون ابتلا به ویروس کرونا است.

تاکنون در استان‌های تهران، گیلان، مرکزی و قم موارد ابتلا به کرونا گزارش شده است.

در همین حال، خبرگزاری مهر روز شنبه به نقل از منوچهر کرمی، معاون دانشگاه علوم پزشکی همدان گزارش داده که «چند بیمار مشکوک» در همدان مشاهده شده است. وی گفت که «اعلام آمار موارد مشکوک را در وضعیت فعلی صلاح نمی‌دانم».

XS
SM
MD
LG