لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۰:۵۴

پزشک قانونی ایران می‌گوید شمار جان‌باختگان سیل به ۷۶ نفر رسیده‌است


رئیس سازمان پزشکی قانونی ایران می‌گوید تا کنون ۷۶ نفر در سیل‌های اخیر در سراسر کشور جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس اورژانس ایران، ۲۰ فروردین ماه، گفته بود «تاکنون ۷۷ نفر در جریان سیل جان خود را از دست داده‌اند».

با این حال بنا بر آنچه احمد شجاعی، رئیس سازمان پزشک قانونی روز ۲۵ فروردین ماه اعلام کرده رقم قربانیان در حال حاضر و با احتساب پنج نفر که در خوزستان جان خود را از دست دادند، ۷۶ نفر است.

سازمان پزشکی قانونی می‌گوید پنج قربانی روزهای اخیر در مسجد سلیمان، شوشتر، الهایی، پلدختر و اهواز جان خود را از دست داده‌اند. از این تعداد به جز زنی جوان در اهواز، هویت بقیه مشخص شده‌است.

سیلاب‌ها در ۲۴ استان ایران بیش از سه هفته است که جریان دارد و زندگی صدها هزار تن از شهروندان را به‌طور مستقیم تحت تاثیر قرار داده‌است.

روز شنبه سازمان هواشناسی ایران پیش‌بینی کرد مناطق جنوب، جنوب غرب، شرق و شمال شرقی ایران تا یکشنبه بارانی خواهند بود و احتمال وقوع سیل در برخی مناطق نیز وجود دارد.

بامداد یک‌شنبه فرماندار شهرستان کلات در خراسان رضوی گفت نزدیک به ۱۵۰ خانه به‌طور اضطراری تخلیه شده‌اند.

همزمان رضا اردکانیان، وزیر نیرو، نیز در یک برنامه تلویزیونی گفته است بنا بر گزارش‌ها رودخانه‌های روستای کلات طغیان کرده ولی هنوز گزارش دقیقی از خسارات احتمالی دریافت نشده است.

صبح روز یک‌شنبه وزیر راه و شهرسازی در مجلس شورای اسلامی گفت بیش از ۱۴ هزار کیلومتر از راه‌های ایران آسیب دیده و ۷۲۵ پل به طور کامل تخریب شده است.

محمد اسلامی گفته است در مجموع به حدود ۱۱ هزار سازه آسیب وارد شده‌است.

آقای اسلامی رقم فعلی آسیب‌ها به سازه‌های فنی، جاده‌ها و راه‌های ریلی را بیش از ۳ هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان برآورد کرده‌ و می‌گوید دست‌کم ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در شهر و روستا آسیب دیده که یک‌سوم آن‌ها باید از نو بنا شوند.

رسانه‌های ایران، رادیو فردا|ت

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG