لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۱۰:۲۵

مرگ ۱۳۳ بیمار دیگر در ادامه قربانی گرفتن ویروس کرونا در ایران


با مرگ ۱۳۳ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد قربانیان کرونا در ایران طبق آمار رسمی به ۳۸۷۲ نفر رسید.

این خبر را روز سه‌شنبه، ۱۹ فروردین، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، اعلام کرد.

او همچنین از شناسایی ۲۰۸۹ بیمار جدید در این مدت خبر داد. بدین ترتیب کل بیماران مبتلا به کرونا در ایران طبق آمار وزارت بهداشت به ۶۲۵۸۸ نفر رسیده است.

آقای جهانپور همچنین گفت از مجموع بیماران مبتلا به کرونا تاکنون ۲۷۰۳۹ نفر بهبود یافته‌اند.

وزارت بهداشت ایران پیش از این توضیح داده است که آمار آنان به استناد معیارهای رسمی و پاسخ تست نهایی از افراد است و افرادی را که علائم بالینی داشته‌اند یا دارند در آمار خود لحاظ نمی‌کنند.

بر اساس آماری که رادیوفردا از اظهارات پراکنده مقام‌های رسمی محلی و منابع وزارت بهداشت جمع‌آوری کرده است، تا روز ۱۷ فروردین، ۹۴ هزار و ۹۵۶ نفر به دلیل داشتن علائم بالینی کرونا در ۳۱ استان ایران بستری شده یا تحت نظر قرار گرفته‌اند.

این آمار همچنین نشان می‌دهد که ۶۸۷۲ نفر در ۳۱ استان ایران جان خود را از دست داده‌اند.

آمار رادیوفردا درباره افراد بستری شده یا تحت نظر در استان‌های ایران مستند به سخنان مقام‌های بهداشتی محلی و گزارش‌هایی است که در خبرگزاری‌های ایران منتشر شده است. در این آمار افرادی که مبتلا به علائم بالینی بوده‌اند نیز مد نظر قرار گرفته‌اند.

آماری که توسط رادیوفردا جمع‌آوری شده نیز آماری حداقلی است و شمار تعداد قربانیان می‌تواند بیش از این میزان باشد.

وزیر بهداشت ایران در جلسه روز ۱۹ فروردین مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که هنوز به مرحله «مهار و کنترل» ویروس کرونا در ایران نرسیده‌ایم، هشدار داد که «نباید دچار توهم محاسباتی بشویم».

او در این جلسه همچنین وعده داد که «در روزهای آینده در برخی استان‌ها به مرحله مهار خواهیم رسید و امیدوارم تا پایان اردیبهشت‌ماه به نقطه بهتری برسیم».

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG