لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۰:۲۴

رئيس بسیج زنان: شایعه ممنوعیت بستنی خوردن زنان، طراحی اندیشکده دشمن بود


مینو اصلانی توییت طنز یک کاربر توئیتر را طراحی اندیشکده‌های «دشمن» خوانده است.

رئيس سازمان بسیج زنان گفته است شایعه ممنوعیت بستنی خوردن زنان در پیاده‌روها، طراحی «اندیشکده‌های دشمن» بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مینو اصلانی در یک نشست خبری که روز چهارشنبه برگزار شد، گفته که بعد از برگزاری تجمع «زنان عفیفه» در ایران، دشمن عصبانی شد و «این شایعه را در اندیشکده‌های خود طراحی و پخش کرد».

شایعه‌ای که رئیس سازمان بسیج زنان به آن اشاره کرده است، در واقع یک توئیت طنز بود که چند روز پیش توسط یک کاربر توئیتر نوشته شد.

این کاربر با انتشار تصویری از رئيس بسیج زنان و دو دختر که در حال بستنی خوردن بودند، به نقل از مینو اصلانی نوشت: «طرح ممنوعیت مصرف بستنی توسط بانوان در اماکن عمومی بزودی اجرایی می‌شود و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد».

این توئیت طنز با واکنش گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد، تعداد قابل توجهی از کاربران آن را بازنشر کردند و رئیس سازمان بسیج زنان وادار به واکنش شد.

او که قبلا این توئیت را «خبر دروغ» توصیف کرده بود، اکنون آن را حاصل طراحی «اندیشکده‌های دشمن» خوانده است.

او همچنین با ناامن توصیف کردن فضای مجازی، خواستار مقابله با این «هجمه‌ها» شده و گفته است که در حال حاضر ۲۷۰ شبکه فارسی زبان علیه «حجاب و عفاف» در حال فعالیت هستند.

به گفته رئيس بسیج زنان ایران، با وجود چنین «هجمه‌هایی»، در حال حاضر گفتمان «الگوی زن، نه شرقی، نه غربی»، به یک «گفتمان بین‌المللی» تبدیل شده است.

اسفند سال ۱۳۹۱، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در پیامی به کنگره ویژه بزرگداشت زنانی که در جنگ ایران و عراق کشته شده بود، از این عبارت با عنوان «زن نه شرقی، نه غربی» استفاده کرد و آن را «الگوی سوم» برای زنان جهان نامگذاری کرد.

در طول سال‌های گذشته همایش‌های متعددی توسط بسیج برای آنچه «جهانی کردن این الگو» نامیده می‌شود، در شهرهای مختلف ایران برگزار شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، توئیتر و سایت رادیو فردا/ ر.ح/ ک.ر

دیدن نظرات (۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG