لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۰۱:۰۱

هرانا: سه نفر از معترضان آبان ۹۸ به اعدام محکوم شده‌اند


ابوالقاسم صلواتی کار قضاوت در بسیاری از پرونده‌های حقوق بشری چند سال اخیر را بر عهده داشته است

خبرگزاری هرانا که اخبار حقوق بشری را دنبال می‌کند گزارش داده است که امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، سه شهروندی که در جریان اعتراض‌های آبان ۹۸ بازداشت شده بودند، به اعدام محکوم شده‌اند.

بر اساس این گزارش، علاوه بر حکم اعدام که توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی صادر شده، این سه نفر در مجموع به ۳۸ سال زندان و ۲۲۲ ضربه شلاق نیز محکوم شده‌اند.

به نوشته خبرگزاری هرانا، امیرحسین مرادی بابت اتهام «مشارکت در سرقت مسلحانه مقرون به آزار در شب» و «خروج غیرقانونی از کشور» به ۱۶ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

سعید تمجیدی و محمد رجبی نیز با همین اتهامات هر یک به ۱۱ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

پیش از این غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه به دستگیری فردی به نام «امیر آلمانی» اشاره کرده بود که گفته بود او و همراهانش پس از فرار به ترکیه به ایران برگشتند و بازداشت شدند.

او به تعداد افراد بازداشت شده اشاره نکرد ولی گفت فرد معروف به «امیر آلمانی» با سازمان مجاهدین خلق همکاری کرده و به آلمان هم رفت و آمد داشته است.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین این افراد را به «سرقت مسلحانه» متهم کرده بود. مشخصات مورد اشاره آقای اسماعیلی تا حدودی با اتهامات متهمان مورد اشاره در گزارش خبرگزاری هرانا همخوانی دارد.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG