لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۰۱

روزنامه «جامعه فردا» به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد


تصویری از آخرین شماره روزنامه جامعه فردا

مسئولان روزنامه «جامعه فردا» چاپ تهران اعلام کردند که انتشار این روزنامه به دلیل مشکلات مالی متوقف خواهد شد.

داوود باقری صاحب امتیاز و مدیرمسئول روزنامه «جامعه فردا» روز سه‌شنبه ۱۲ دی در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران، ایلنا، عنوان کرده که این روزنامه از فردا منتشر نخواهد شد تا با این احتساب شماره ۵۲ این روزنامه آخرین شماره آن باشد.

با این حال آقای باقری انتشار روزنامه «جامعه فردا» در آینده را ناممکن ندانسته و گفته است، «در صورتی که مشکلات مالی روزنامه حل شود، دوباره به فعالیت خود ادامه خواهیم داد».

روزنامه جامعه فردا در دسته‌بندی‌های سیاسی ایران رسانه‌ای اصلاح‌‌طلب به شمار می‌آمد و شماری از اعضای تحریریه آن نیز سال‌ها سابقه همکاری با روزنامه‌های منسوب به جریان اصلاح‌طلبان را داشته‌اند.

این روزنامه اوایل آبان انتشار خود را آغاز کرد و این مدت با نوآوری‌هایی که در استفاده از ویدیو داشت مورد توجه واقع شد. از این رو انتشار خبر توقف فعالیت این رسانه واکنش‌هایی را بین مخاطبان آن و اصحاب رسانه موجب شده است.

گیسو فغفوری روزنامه‌نگار در توییتر نوشت: «جاي خالي روزنامه #جامعه_فردا قطعا مشهود خواهد بود. اين كه چرا وسط ماه بستند چرا روزنامه‌ای كه اين قدر قوی پيش می‌رفت با فيلم‌ها و مصاحبه‌های به روز با وجود داشتن ايده و انگيزه نتواند راه را ادامه دهد همه جای پرسش دارد».

مدیر مسئول روزنامه جامعه فردا تاکید داشته که این روزنامه در دوره فعالیت خود نه از معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد کمک مالی دریافت کرده و نه هیچ فرد یا ارگان دیگری.

کمک‌های مالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به رسانه‌ها همواره محل بحث و پرسش بوده و ابهامات بسیاری داشته است. اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان بارها این وزارتخانه را متهم کرده‌اند که کمک‌هایی بیش از حد متعارف در اختیار رسانه‌های جریان سیاسی رقیب می‌گذارند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG