لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ تهران ۱۰:۱۵

خامنه‌ای با اشاره به دادگاه فساد طبری: صادق لاریجانی مبارزه با فساد را شروع کرد 


علی خامنه‌ای با حمایت از صادق لاریجانی، رئيس سابق قوه قضاییه ایران، او را «شروع‌کننده» مبارزه با فساد «در داخل» و «در بیرون» قوه قضاییه دانست.

به گزارش وب‌سایت دفتر رهبر جمهوری اسلامی، او که روز شنبه ۷ تیرماه از طریق ارتباط تصویری با مسئولان قوه قضاییه سخنرانی می‌کرد، با اشاره به برگزاری دادگاه اکبر طبری از آن چه «اهانت و ظلم به برخی بزرگان پاکدست قبلی قوه قضائیه» خواند، گلایه کرد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که در روزهای اخیر با طرح پرونده ارتشا در قوه قضاییه که اکبر طبری، معاون اجرایی دفتر صادق لاریجانی در دوران قوه قضاییه، سردسته آن معرفی شده، در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی پرسش‌های متعددی درباره نقش صادق لاریجانی در این پرونده مطرح شده است.

رهبر جمهوری اسلامی با اشاره تلویحی به این پرسش‌ها و ابهامات خطاب به کسانی که آنها را «جوانان مومن» خواند، گفت که در این زمینه «تعدی نکنند».

او در ادامه از فعالیت‌های ابراهیم رئيسی، رئیس کنونی قوه قضاییه نیز تعریف کرده و گفت: «مبارزه با فساد در این دوره به اوج خود رسیده است.»

انتقاد خامنه‌ای از مدیریت بحران کرونا

رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنان امروز به بحران شیوع کرونا در ایران پرداخت و گفت «بعضی مردم و مسئولان» مقابله با کرونا را «سست» کرده‌اند.

او با اشاره به بحث کرونا و معیشت مردم گفت اینکه «مشکلات اقتصادی از ناحیه کرونا به وجود نیاید، حرف درستی است اما در صورت بی‌توجهی و شیوع گسترده بیماری، مشکلات اقتصادی هم بیشتر خواهد شد».

این اظهارات را می‌توان اشاره به سخنان رئيس جمهور ایران است که در ماه‌های گذشته بارها به دوگانه معیشت و کرونا اشاره کرده است.

حسن روحانی از جمله در ۱۷ فروردین گفته بود که «سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند».

در هفته‌های اخیر برخی رسانه‌ها و چهره‌های اصولگرا از دوگانه‌سازی روحانی در این زمینه انتقاد کرده و او را متهم کرده بودند که اقتصاد را بر سلامت ترجیح داده است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG