لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ تهران ۱۱:۲۰

مهدی شریفی، متهم پرونده پتروشیمی به «امارات فرار کرد»


مهدی شریفی نیک‌نفس در تیر ماه ۹۳ به عنوان مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی منصوب شده بود

تعدادی از رسانه‌های ایران از جمله وب‌سایت باشگاه خبرنگاران جوان خبر دادند که مهدی شریفی نیک‌نفس، یکی از متهمان پرونده پتروشیمی، به امارات متحده عربی فرار کرده است.

وزارت ورزش و جوانان روز ۱۳ بهمن از صدور حکم برای آقای شریفی نیک‌نفس به عنوان عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال خبر داده بود اما روز سه‌شنبه، انتصاب او به این سمت را تکذیب کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بازپرس پرونده چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از وثیقه آقای شریفی نیک‌نفس را کم کرده بود.

این وب‌سایت به میزان وثیقه تعیین شده برای او اشاره نکرده است.

در جلسه دادگاه فساد پتروشیمی نام ۱۴ متهم اعلام شد و نام آقای شریفی نیک نفس در بین آنان وجود نداشت.

اما علیرضا زاکانی، نماینده سابق مجلس، ضمن تاکید بر «اعمال نفوذ» وزارت اطلاعات در پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی، این پرسش را مطرح کرده بود که چرا نام آقای شریفی که معاونت مالی و اقتصادی این شرکت را «در زمان وقوع جرایم متعدد» برعهده داشته و از شش سال پیش تاکنون مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی شده در بین متهمان این پرونده نیست.

پس از آن نام آقای آقای شریفی نیک‌نفس به عنوان یکی از متهمان این پرونده مطرح شد و در همین حال اسدالله مسعودی مقام، قاضی این پرونده، در آبان ماه خبر داده بود که پرونده او باز است.

مهدی شریفی نیک‌نفس در تیر ماه ۹۳ به عنوان مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی منصوب شده بود. وزارت ورزش و جوانان نیز روز ۱۳ بهمن از انتصاب آقای شریفی به عنوان عضو جدید هیئت مدیره این باشگاه خبر داده بود.

با این حال مازیار ناظمی، مدیر کل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان روز سه‌شنبه گفت: «هنگامی که در جریان پرونده اتهامی شریفی در قوه قضائیه قرار گرفتیم از صدور حکم وی در هیئت مدیره استقلال خودداری کردیم.»

پیش از این نیز تعدادی از متهمان پرونده‌های فساد اقتصادی از ایران فرار کرده‌اند.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG