لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۱۷

انتشار ویدئوهایی از «اعتراضات در چند شهر ایران»


شامگاه دوشنبه نهم بهمن ماه، ویدئوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان‌ می‌دهد در چند شهر ایران، اعتراض‌هایی علیه رهبر جمهوری اسلامی و حکومت ایران صورت گرفته‌است.

این ویدئوها، از برگزاری تجمعاتی اعتراضی در بندرعباس ،‌خرم آباد،‌ اراک، کرمان و شیراز حکایت دارد و در آن معترضان شعارهایی چون «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» و «مرگ بر خامنه‌ای» سر می‌دهند.

رادیو فردا به دلیل آن‌که امکان داشتن خبرنگار داخل ایران را ندارد، و محدودیت‌های خبررسانی توسط جمهوری اسلامی، به طور مستقل نمی‌تواند درباره صحت و زمان دقیق این ویدئوها و تجمعات اظهار نظر کند؛ آن‌ها را تائید یا رد کند.

ویدئویی که گفته می‌شود اعتراضات شبانه در بندرعباس را نشان می‌دهد

ویدئویی که گفته می‌شود اعتراضات در کرمان را نشان می‌دهد

پیش از انتشار این ویدئوها فراخوان‌هایی برای انجام اعتراضات در روزهای سالگرد انقلاب بهمن ۵۷ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود.

پیش از این در اعتراضات دی ماه در شهرهای مختلف ایران، دست‌کم ۲۵ نفر کشته شده و ۳۷۰۰ نفر بازداشت شدند. اعتراضات اولیه به وضعیت اقتصادی در شهر مشهد خیلی زود به دیگر شهرهای ایران سرایت کرد و روندی سیاسی به خود گرفت.

در اعتراضات دی‌ماه شعارهایی علیه رهبر جمهوری اسلامی، مقام‌ها و نهادهای ارشد حکومتی، و یا در حمایت از پادشاهان دوران پهلوی سر داده شد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG