لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ تهران ۱۹:۳۶

ایران یک عضو بنیاد آمریکایی دفاع از دموکراسی‌ها را تحریم کرد


وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه ۱۲ مرداد ریچارد گلدبرگ، یکی اعضای بنیاد آمریکایی دفاع از دموکراسی‌ها را تحریم کرد.

اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ایران با انتشار بیانیه‌ای آقای گلدبرگ را به «مشارکت موثر» در «تروریسم اقتصادی علیه منافع دولت و شهروندان جمهوری اسلامی ایران» متهم کرده است.

این بیانیه به «قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» استناد می‌کند که سال ۹۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی و شرورای نگهبان رسید.

ریچارد گلدبرگ، مشاور ارشد در بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها و مدیر پیشین بخش مقابله با سلاح‌های کشتار جمعی ایران در شورای امنیت ملی کاخ سفید طی سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ است. وی یکی از منتقدان برنامه هسته‌ای ایران به شمار می‌رود و جمهوری اسلامی را به «پنهانکاری» متهم کرده است.

آقای گلدبرگ با انتشار توئیتی اقدام وزارت خارجه ایران را برای خود «افتخارآمیز» توصیف کرد.

وی در این توییت با اشاره به سوابق خود از جمله عضویت در شورای امنیت ملی آمریکا و مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها نوشت: «اکنون نشان دیگری به افتخارات من اضافه شد: تحریم توسط ایران به خاطر هماهنگ کردن کارزار فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی.»

ایران در سال ۹۸ بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها و مارک دوبوویتز مدیر آن را تحریم کرده بود.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG