لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۲۳:۲۶

دفتر ناطق‌نوری با تکذیب اتهام لابی‌گری برای طبری از حمید رسایی شکایت کرد


علی اکبر ناطق نوری برای سال‌ها رئیس بازرسی دفتر رهبر جمهوری اسلامی بود که سال ۱۳۹۶ از این سمت کناره گرفت.

در پی اظهارات حمید رسایی، از اصول‌گرایان عضو جبهه پایداری، که علی اکبر ناطق نوری را به لابی‌گری برای اکبر طبری متهم کرده است، رئیس دفتر وی اعلام کرد که ناطق نوری قصد شکایت از رسایی دارد.

اکبر طبری برای سال‌ها معاون اجرایی رئیس قوه قضاییه ایران بود و اکنون محاکمه او به اتهام فساد و پول‌شویی سرخط اخبار کشور شده است.

در این میان حمید رسایی با انتشار رشته توئیتی اتهاماتی را علیه علی اکبر ناطق نوری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مطرح کرد و گفت که او علی محمد بشارتی، وزیر پیشین کشور، را با «اصرار» خود وا داشت تا اکبر طبری را «بدون نیاز به استعلامات رایج از مراکز امنیتی» به «فرمانداری شهرستان نور» منصوب کند.

آقای بشارتی در دولت دوم هاشمی رفسنجانی، سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶، وزیر کشور بود، زمانی که ناطق نوری ریاست مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت. اما رئیس دفتر ناطق نوری در توضیحات خود پیرامون توئیت آقای رسایی عنوان کرده که اکبر طبری «اساسا هیچگاه فرماندار شهرستان نور نبوده است».

با این حال اتهاماتی که رسایی علیه ناطق نوری بیان کرده، محدود به این مورد نیست و از جمله ادعاهایی را درباره منابع مالی وی برای ساخت «حوزه علمیه مجلل در لواسان و ارتباطش با طبری» مطرح کرده است و نوشته که لازم است این «روابط» بررسی شود.

اشاره حمید رسایی به «حوزه علمیه امام حسن مجتبی» است که از آن با صفاتی چون «مجلل» و «لاکچری» یاد شده است و علی اکبر ناطق نوری در تاسیس آن نقشی بنیادی داشته است.

اما رئیس دفتر ناطق نوری با رد این اتهام تاکید کرده که اکبر طبری «مطلقا و در هیچ دوره‌ای نه آشنایی شخصی، نه ارتباط کاری و سازمانی، چه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با حوزه علمیه، دفتر آقای ناطق نوری و یا شخص او نداشته است».

وی در نهایت خاطرنشان کرده که ناطق نوری «قصدی برای اغماض و سکوت در برابر نشر این اکاذیب» ندارد و «مراحل اولیه طرح شکایت نیز صورت پذیرفته است».

علی اکبر ناطق نوری برای سال‌ها نیز رئیس بازرسی دفتر رهبر جمهوری اسلامی بود که سال ۱۳۹۶از این سمت کناره گرفت.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG