لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ تهران ۰۲:۵۳

وزنه برداری ایران در آمریکا پنج طلایی شد


علی هاشمی در دسته ۱۰۵ کیلوگرم توانست مدال طلای یکضرب، نشان برنز دوضرب و عنوان قهرمانی مجموع را نصیب خود کند.

تیم ملی وزنه برداری ایران در مسابقات جهانی به میزبانی آمریکا پنج طلایی شد. از این رقابت‌ها فقط دسته فوق سنگین باقی مانده است.

علی هاشمی در دسته ۱۰۵ کیلوگرم توانست مدال طلای یکضرب، نشان برنز دوضرب و عنوان قهرمانی مجموع را نصیب خود کند.

پیشتر سهراب مرادی سه مدال طلا و کیانوش رستمی یک مدال نقره برای ایران به دست آورده بودند.

بهداد سلیمی و سعید علی حسینی نمایندگان ایران در روز پایانی مسابقات هستند که رقیب قدرتمندی به نام تالاخادزه (قهرمان المپیک) از گرجستان را پیش رو دارند.

علی هاشمی در یکضرب با ۱۸۳ کیلوگرم طلا گرفت. در دوضرب با ۲۲۱ کیلو مدال برنز را کسب کرد و در مجموع با ۴۰۴ کیلوگرم قهرمان جهان شد.

با توجه به عدم حضور ده کشور در این مسابقات و پایین بودن سطح رقابت‌ها، حدنصاب هاشمی ضعیف‌ رکورد این وزن در سه دهه اخیر از مسابقات جهانی محسوب می‌شود.

روسیه، آذربایجان، قزاقستان، ترکیه، بلاروس، اوکراین، مولداوی، ارمنستان و چین به دلیل محرومیت ناشی از دوپینگ، حق حضور در رقابت‌ها را نداشتند. کره شمالی هم در مسابقات حاضر نشد.

علیرضا سلیمانی دیگر نماینده ایران در این وزن با رکورد ۱۷۷ کیلوگرم در یکضرب نهم شد. در دوضرب با ۲۱۵ کیلوگرم در رده ششم قرار گرفت و در مجموع نیز با ۳۹۲ کیلوگرم در رده هفتم قرار گرفت.

در رده بندی نهایی دسته ۱۰۵ کیلوگرم پس از علی هاشمی از ایران، آرتورز پلسنیکس از لتونی در رده دوم یکضرب و مجموع ایستاد.

سئو هویی یئوپ از کره جنوبی در دوضرب طلا گرفت. ایوان افریموف از ازبکستان مدال نقره یکضرب و برنز مجموع را به گردن آویخت.

شگفتی دیگر در این وزن، نشان برنز یکضرب برای خورخه آرویو از اکوادر بود. او در دوضرب حدنصاب ضعیفی بجا گذاشت.

در مراسم توزیع جوایز، هنگام اهدای مدال به علی هاشمی او حاضر نشد با زنی که مدال را به گردنش می‌آویزد دست دهد و برای لحظاتی، بحثی بین آنها در گرفت که بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی پیدا کرده است.

در رده‌بندی مدال‌ها تایلند با هفت طلا، پنج نقره و دو برنز صدرنشین است. ایران در رده دوم قرار گرفته. آمریکا میزبان رقابت‌ها تاکنون پنج نشان برنز به دست آورده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG