لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۰۵:۰۵

انتقاد اتحادیه جهانی کشتی از سرپرستی یک نماینده مجلس بر فدراسیون ایران


بهروز نعمتی

رئیس اتحادیه جهانی کشتی درباره انتخاب یک نماینده مجلس شورای اسلامی به سرپرستی فدراسیون کشتی ایران گفته است: «ما این فرد را نمی‌شناسیم و انتخاب او طبق اساسنامه نبوده است.»

بهروز نعمتی، نماینده تهران، که بر جلوگیری از «اعزام خدم و حشم به سفرهای غیر ضروری» تاکید کرده بود، خود به طور پنهانی از اتحادیه جهانی کشتی درخواست ویزای شینگن کرده است، درخواستی که طبق اعلام حمید بنی تمیم، به گونه‌ای تحقیرآمیز از سوی اتحادیه جهانی کشتی رد شده.

آقای نعمتی همچنین برای دریافت روادید، همراه با تیم ملی کشتی به سفارت ایتالیا مراجعه کرده است.

نناد لالوویچ که در کمیته بین‌المللی المپیک هم عضویت دارد با ابراز نگرانی از تحولات اخیر کشتی ایران به خبرگزاری ایسنا گفت: «می‌بینیم اتفاق جدیدی رخ داده و متعجبیم. آیا نشستی برای این انتخاب تشکیل شده؟ باید توضیح دهند رئیس موقت چگونه انتخاب شده.»

بهروز نعمتی صبح در مصاحبه‌ با صداوسیما، آمریکا را تروریست خوانده و دونالد ترامپ را نادان می‌نامد. ظهر درباره گران‌فروشی و نرخ ارز صحبت می‌کند، عصر هم به مدیریت ورزش ملی ایران می‌پردازد!

در حالی که وظیفه سرپرست موقت، مهیا کردن بستر انتخابات و تشکیل مجمع در سریع‌ترین زمان ممکن است، آقای نعمتی مشغول عزل و نصب است و بی آن که تحصصی در کشتی داشته باشد طی مدتی کوتاه، چندین جابه‌جایی در فدراسیون انجام داده.

بهروز نعمتی با رد انتقادات می‌گوید: «من فدراسیون را لخت تحویل گرفتم و هر تغییری که انجام دادیم برای پیشبرد بهتر امور بوده و جزو اختیارات من است.»

او فردی از فدراسیون شمشیربازی را به مدیریت روابط عمومی گمارد. رئیس کمیته داوران را برکنار کرد. تصمیماتی برای شورای فنی آزاد و فرنگی گرفت و حالا در گفت‌وگو با ایسنا از احتمال ادامه برکناری‌ها، از جمله دبیر فدراسیون خبر داده.

حمید بنی تمیم که خود از قهرمانان کشتی فرنگی است، از راس فدراسیون کشتی کنار گذاشته شد تا این نماینده مجلس جای او را بگیرد.

سرپرست پیشین فدراسیون کشتی در اینستاگرام خطاب به نعمتی نوشت: «چند دروغ بزرگ در مصاحبه شما وجود دارد. کمتر کسی است که نداند با چه بده‌بستانی به فدراسیون آمدید. متاسفانه کشتی در این معامله قربانی می‌شود.»

بنی تمیم با انتقاد از «حضور چند ساعته در فدراسیون برای گرفتن عکس و تریبون مجانی» توسط بهروز نعمتی نوشت: «کسوت پهلوانی حرمت دارد، نه سیاست‌بازی. ای مگس! عرصه سيمرغ نه جولانگه توست.»

رئیس اتحادیه جهانی کشتی تاکید کرده است: «به فدراسیون ایران نامه زدیم تا در مورد روند اتفاقاتی که افتاده روشنگری کنند. ضمناً بدهی‌های فدراسیون کشتی ایران در شش ماه گذشته پرداخت نشده.»

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG