لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۳:۴۶

کشتی فرنگی جوانان ایران با ۴ طلا قهرمان جهان شد


کشتی فرنگی جوانان ایران با کسب ۴ مدال طلا و ۲ نشان برنز جام قهرمانی جوانان جهان را نصیب خود کرد.

این رقابت‌ها در اسلواکی برگزار شد و ایران برای نخستین بار، طی دو سال پیاپی روی سکوی برتر دنیا ایستاد.

پویا ناصرپور، امین کاویانی‌نژاد، محمد هادی ساروی و امین میرزازاده چهار طلایی ایران بودند که یک طلا بیشتر از پارسال است. علیرضا نجاتی و یوسف حسین‌وند نیز روی سکوی سوم ایستادند.

ایران که دو ماه پیش روی سکوی شماره یک آسیا رفته بود با کسب ۱۳۶ امتیاز قهرمان شد تا روسیه ۱۳۱ امتیازی را در رقابتی تنگاتنگ جا بگذارد. ارمنستان با ۸۳ امتیاز به عنوان سوم رسید.

پارسال در فنلاند، فرنگی‌کاران جوان ایرانی با کسب سه طلا، یک نقره و یک برنز برای نخستین بار قهرمان جهان شده بودند.

در ۵۵ کیلوگرم پویا ناصرپور در مسیر قهرمانی‌اش مقابل سفرشایف از روسیه با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد. در فینال هم تیگران میناسیان قهرمان جوانان اروپا از ارمنستان را از پیش رو برداشت.

در ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی‌نژاد توانست سومین طلای جهانی‌اش را با اقتدار کامل به گردن بیاویزد.

فرنگی‌کار برجسته اندیمشکی دور اول ۸ بر صفر ازبکستان، دور دوم ۹ بر صفر کرواسی، دور سوم هم آلمان را با نتیجه ۸ بر صفر پشت سر گذاشت.

کاویانی‌نژاد در نیمه نهایی از کمند ماگومد یاربیلوف (روسیه) گذشت و در مصاف پایانی طی مدتی کمتر از سه دقیقه حریف گرجستانی‌اش را تسلیم کرد.

در ۸۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی با غلبه بر روسیه فینالیست شد و ضمن پیروزی مقابل نماینده سوئیس روی سکوی نخست قرار گرفت.

در ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده با پیروزی بر رقبای اهل ترکیه، آذربایجان، آلمان، گرجستان و ارمنستان به مقام اول دست یافت.

در ۶۰ کیلوگرم کرم کامل (ترکیه) اول شد و نشان زرین دسته ۶۳ کیلو به اربول باکایروف (قرقیزستان) رسید.

در ۶۷ کیلو مالخاز آمویان (ارمنستان) قهرمان شد. مدال طلای ۷۷ کیلو به اسلام اوپیف (روسیه) تعلق گرفت. الکساندر کوماروف دیگر نماینده روسیه با برتری مقابل رقیب آمریکایی‌اش بر مدال طلای ۸۲ کیلوگرم بوسه زد.

شگفتی بزرگ رقابت‌ها در ۹۷ کیلوگرم رخ داد که نمایندگان فنلاند و اتریش به فینال رسیدند تا مارتین ساوولاینن با شکست دادن مارکوس راجینگر قهرمان شود.

سرمربیگری ایران به عهده حمید باوفا است. حسین حسین‌زاده و مهرداد اسفندیاری‌فر به اتفاق روح‌الله دل‌انگیز او را همراهی کردند.

سعید عباسی، غلامرضا طاهرخانی و مزدک گیتی سه داور ایرانی‌اند که در رقابت‌های جوانان جهان به قضاوت پرداختند.

تیم ملی کشتی آزاد جوانان نیز بخت اصلی قهرمانی جوانان است. این مسابقات هم مانند رقابت‌های فرنگی در اسلواکی برگزار خواهد شد.

رضا علیجان‌زاده، مهدی عشقی، امیرحسین مقصودی، امیرحسین کاووسی، علی سوادکوهی، سجاد غلامی، ابوالفضل هاشمی، عباس فروتن، سجاد عزیزی و امیر یاری آزادکاران اعزامی‌اند. هدایت این تیم به عهده تقی اکبرنژاد است.

XS
SM
MD
LG