لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ تهران ۰۷:۲۱

تشکیل کارگروه ویژه برای پرداخت سریع «مابقی حقوق» کارکنان نیروهای مسلح ایران


امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، اعلام کرد که قرار شده است «سریعا مابقی حقوق کارکنان نیروهای مسلح پرداخت شود».
امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، اعلام کرد که قرار شده است «سریعا مابقی حقوق کارکنان نیروهای مسلح پرداخت شود».

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اعلام کرد که قرار شده است «سریعا مابقی حقوق کارکنان نیروهای مسلح پرداخت شود» و از تشکیل کارگروه ویژه ای برای این موضوع خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ‌متعلق به مجلس، ‌سرتیپ امیر حاتمی روز چهارشنبه هشتم شهریور، با اشاره به نشست مشترک با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: «پس از اختلاف محاسباتی‌ که در موضوع پرداخت حقوق کارکنان نیروهای مسلح در مرداد ماه پیش آمده بود»، نشست مشترکی با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس سازمان برنامه و بودجه و سایر مسئولان ذی‌ربط ‌برگزار شد و موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در این نشست، اختلاف محاسباتی مورد بررسی قرار گرفت، افزود: «مقرر شد ‌سریعا نسبت به پرداخت کسری حقوق ‌مرداد ماه کارکنان نیروهای مسلح اقدام شود که این پرداخت در حال انجام است».

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در عین حال اشاره کرد که «به منظور ساماندهی‌ هر چه بهتر موضوع پرداخت به موقع حقوق و مزایای» کارکنان نیروهای مسلح، توافق شد «کارگروه مشترکی با حضور نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح، ‌سازمان برنامه و بودجه و وزارت دفاع ‌تشکیل و کلیه فرآیندهای برآورد محاسبات و تخصیص اعتبارات رسیدگی شود».

پیش از این گزارش هایی در مورد تاخیر در پرداخت و نیز کسری پرداخت حقوق مرداد ماه کارکنان نیروهای مسلح،‌از جمله ارتش و سپاه پاسداران، ‌انتشار یافته بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور، نماینده مجلس از ارومیه، روزدوشنبه ششم شهریور، گفته بود: «حقوق نیروهای مسلح شامل ارتشی ها و سپاهیان به طور کامل پرداخت نشده است» ‌و از محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، خواسته بود که حقوق ارتشیان و سپاهیان را به موقع پرداخت کند.

پس از آن هم مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس،‌ روز دوشنبه با اعلام اینکه «دولت نباید به نیروهای مسلح و عزیزانی که در سپاه و ارتش خدمت می‌کنند حقوق ۲۳ روزشان را پرداخت کند»‌ گفته بود: «باید حقوق نیروهای مسلح تمام و کمال پرداخت شود و از دولت و امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع درخواست دارم موضوع مذکور را پیگیری کنند».

آقای پزشکیان افزوده بود:‌ «اینکه دولت در خصوص پرداخت حقوق به نیروهای مسلح تأخیر داشته، قابل قبول نیست».

پیش از آن هم احمد امیرآبادی، عضو هیئت رئیسه مجلس، در گفت و گو با خبرگزاری فارس، با اشاره به تأخیر در پرداخت حقوق مرداد نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و ستادکل نیروهای مسلح، گفته بود: نباید «برای ماه‌های آینده دیگر با این مشکل مواجه باشیم، وگرنه مجلس به این موضوع ورود کرده و قطعاً آن را پیگیری می‌کند».

به دنبال این انتقادها،‌ سرتیپ حاتمی روز دوشنبه دلیل تاخیر و کسری پرداخت حقوق نیروهای مسلح را «اختلاف محاسبه در بودجه»‌ دانسته و گفته بود: «آن چیزی که نیروهای مسلح برداشت‌شان بود که مربوط به بخش حقوق است، پرداخت شده و استنباط سازمان برنامه این است که، مابقی در همین پولی که این ماه تخصیص پیدا کرده وجود دارد، ولی نیروهای مسلح معتقدند که این وجود ندارد، این موضوع یک اختلاف محاسبه است که رسیدگی می‌شود».

XS
SM
MD
LG