لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ تهران ۰۹:۲۶

افزایش چشمگیر صادرات خودرو رنو به ایران


شرکت رنو در مرداد ماه قراردادی با ایران امضا کرد که میزان سرمایه‌گذاری در فاز اول، ۶۶۰ میلیون یورو خواهد بود.
شرکت رنو در مرداد ماه قراردادی با ایران امضا کرد که میزان سرمایه‌گذاری در فاز اول، ۶۶۰ میلیون یورو خواهد بود.

شرکت خودروسازی رنو در تازه ترین گزارش ماهانه خود اعلام کرد که صادرات محصولات این شرکت به ایران طی هشت ماه اول سال جاری به ۹۹ هزار و ۶۱۷ دستگاه رسیده که ارزش آن نزدیک یک میلیارد دلار بوده است.

آمارهای منتشر شده در سایت رسمی این شرکت نشان می دهند که فروش خودرو به ایران از ماه ژانویه تا ماه اوت سال جاری، از لحاظ ارزشی ۲۴ درصد افزایش یافته است.

سهم شرکت رنو از بازار خودرو ایران طی این دوره زمانی نیز به بالای ۱۰ درصد رسیده است.

ایران بعد از روسیه، خود فرانسه، آلمان، برزیل، ترکیه و هند بزگترین مشتری این شرکت فرانسوی بوده است.

این شرکت در مجموع طی هشت ماه نزدیک ۲.۴۳ میلیون دستگاه انوع خودرو فروخته است.

رنو در کل سال گذشته نیز بیش از ۱۰۸ هزار دستگاه خودو به ایران صادر کرده بود.

شرکت رنو در مرداد سال جاری قرارداد جدیدی با ایران امضا کرد. به گزارش خبرگزاری ایسنا، منصور معظمی، رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی ایران (ایدرو)، گفت که میزان سرمایه‌گذاری در فاز اول، ۶۶۰ میلیون یورو و در قالب تولید ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو خواهد بود.

به نوشته ایسنا، سهم شرکت رنو از این قرارداد ۶۰ درصد، و سهم طرف‌های ایرانی ۴۰ درصد خواهد بود. به عبارت دیگر، سهم مشارکت سازمان گسترش و نوسازی ایران ۲۰ درصد و سهم مشارکت شرکت «پرتو نگین ناصح» نیز ۲۰ درصد است.

آمارهای سازمان توسعه تجارت ایران نیز نشان می دهد که در پنج ماه اول سال جاری خورشیدی، واردات قطعات منفصله خودروهای سواری ۷۷ درصد افزایش یافته و به بالای ۱.۲ میلیارد دلار رسیده است. واردات خودروهای سواری نیز با افزایشی ۵۰ درصدی به بالای یک میلیارد دلار رسیده است.

پژو- سیروتن، همکاری فرانسوی رنو نیز در سال ۲۰۱۶ میلادی، قراردادی ۴۰۰ میلیون دلاری با ایران‌خودرو و سایپا برای تولید ۲۰۰ هزار پژو و ۲۰۰ هزار سیتروئن امضا کرد.

XS
SM
MD
LG