لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۹:۰۶

امام جمعه اصفهان:‌ دولت ها چوب لای چرخ پلیس می‌گذارند


تصویر، آرشیوی است.

نماینده رهبر جمهوری اسلامی در استان اصفهان از اینکه برخی دولت‌ها به گفته او، «چوب لای چرخ پلیس می‌گذارند»٬ انتقاد کرد.

وب‌سایت محلی «صاحب نیوز» روز چهارشنبه ۲۵ مرداد نوشت:‌ یوسف طباطبایی‌نژاد این انتقاد را در آیین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان اصفهان مطرح کرد.

او اشاره‌ای به دولت مورد اشاره خود نکرد٬ اما گفت که «گاهی» این اتفاق علیه نیروهای انتظامی که «همیشه در حال جنگ در عرصه مقابله با اشرار، قاچاقچیان کالا و ارز هستند» رخ می‌دهد.

امام جمعه اصفهان یکی از منتقدان دولت حسن روحانی است و بارها نسبت به وضعیت حجاب و فرهنگ در دولت یازدهم انتقاد کرده است.

وی در تازه‌ترین انتقادش از اینکه در جشن‌های انتخاباتی در شهر اصفهان «کشف حجاب» رخ داد و «مومنان» مقابل آن سکوت کردند٬ انتقاد کرده بود.

امام جمعه اصفهان همچنین گفته بود که «اجازه داده نمی‌شود رقاصه‌ها جشن پیروزی بگیرند و روسری بردارند؛ اگردولت این کار را نکند مردم خودشان جلوی آن‌ها راخواهند گرفت و عدم ورود مردم تا امروز به دلیل عدم ایجاد تشنج بوده است».

«شبکه اطلاع رسانی دانا»‌ نیز گزارش کرد که امام جمعه اصفهان با تقدیر از فعالیت‌های پلیس و نیروهای مسلح افزود که «مردم در جامعه‌ای که نیروهای مسلح نداشته باشد نمی‌توانند زندگی و حیات داشته باشند».

یوسف طباطبایی‌نژاد «تأمین امنیت فرهنگی و جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی» را نیز به اندازه «حفظ جان و مال» مردم مهم دانست و گفت که «اگر نافرمانی خدا در هر جایی انجام گرفت نباید چشم‌مان را ببندیم به بلکه باید وظیفه خود را به‌درستی انجام دهیم.»

امام جمعه اصفهان که رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر این استان است٬ پیشتر به صراحت اعلام کرده بود که این ستاد دیگر کاری از پیش نمی‌برد.

وی خواستار حمایت مردم از این ستاد شده و گفته بود: «عکس‌هایی به دفتر من رسیده است که زنان در کنار زاینده‌رود خشک مثل اروپا عکس گرفته‌اند. همین کارها را می‌کنید که رودخانه خشک شد. بالا دست آن هم خشک می‌شود».

یوسف طباطبایی نژاد در تیرماه سال جاری نیز مدعی شده بود که «۷۵ درصد مردم اصفهان نیازی به کنسرت ندارند و ما نباید همه را فدای چند درصد کنیم».

XS
SM
MD
LG