لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ تهران ۱۱:۲۱

نیروهای حفاظت ریاست جمهوری ایران با شلیک گلوله مانع ورود فرد «مسلح به قمه» شدند


شخص مهاجم در پی تیراندازی نیروهای حفاظت این مجموعه مجروح و به بیمارستان منتقل شده است

معاون امنیتی استانداری تهران در پی انتشار گزارش‌ها درباره تلاش یک فرد برای ورود به ساختمان نهاد ریاست جمهوری با «قمه»، اعلام کرد که این شخص در پی تیراندازی نیروهای حفاظت این مجموعه مجروح و به بیمارستان منتقل شده است.

تعدادی از خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌ها از جمله تابناک، ظهر روز دوشنبه ۱۶ بهمن، خبر دادند که فردی قصد داشت با «قمه» وارد نهاد ریاست جمهوری شود که پس از عبور از گیت اول که «بازرسی چندانی» در آن انجام نمی‌شود، در گیت دوم با تیراندازی ماموران متوقف شد.

در همین حال، محسن همدانی، معاون امنیتی استاندار تهران، گفت که این فرد حدود ۳۵ سال سن دارد و قصد داشت از گیت‌های نهاد ریاست جمهوری عبور کند که با تیراندازی ماموران حفاظت مجروح شد.

به گفته آقای همدانی، این فرد «با سلاح سرد به نیروهای حفاظت حمله کرده که این امر منجر به تیراندازی ماموران نهاد و مصدوم شدن فرد مهاجم از ناحیه پا می‌شود و او را از ادامه مسیر باز می‌دارد».

معاون امنیتی استاندار تهران اعلام کرد که این فرد «بازداشت و به بیمارستان منتقل شده است» و «در تلاش هستیم تا هویت فرد مصدوم را شناسایی و علت اقدام او را جویا شویم».

در این میان، به گزارش خبرگزاری ایلنا، محمد حسین مقیمی، استاندار تهران، گفت: فرد مورد نظر به بیمارستان منتقل شده اما هنوز انگیزه فرد مهاجم مشخص نشده است.

وی افزود: باید صبر کنیم وضعیت فرد مورد نظر بهتر شود و روند بازپرسی از وی انجام گیرد تا جزییات حادثه مشخص شود.

استاندار تهران اشاره کرد: با توجه به اینکه فرد مورد حامل قمه بوده و به هشدار نیروهای امنیتی هم توجه نکرده، فکر می کنم رسیدگی به این مساله در حال حاضر بر عهده قوه قضائیه باشد.

پیش از این نیز به ساختمان‌های اماکن دولتی و رمس در ایران حملاتی انجام گرفته است. از جمله ساختمان مجلس و آرامگاه آیت‌الله خمینی در تهران روز ۱۷ خرداد، هدف دو حمله همزمان قرار گرفتند که ساعاتی بعد، گروه حکومت اسلامی، داعش، مسئولیت آنها را بر عهده گرفت.

در این حمله ۱۷ تن کشته و بیش از ۵۰ تن زخمی شدند.

پس از آن، مقام‌های امنیتی و قضایی ایران اعلام کردند که ده‌ها تن را در استان‌های البرز، آذربایجان غربی، فارس، کرمانشاه و کردستان دستگیر کرده‌اند.

خبرگزاری‌ها و وبسایت تابناک/ا.م/ب.ک

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG