لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۲۱:۵۵

«دود افزایش قیمت وسایل حمل و نقل عمومی به چشم مردم می‌رود»


شورای شهر تهران افزایش ۲۰ درصدی قیمت مترو، اتوبوس و تاکسی را در بهمن سال گذشته تصویب کرده بود

یوناتن بیت کلیا، یک عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، روز دوشنبه، نهم اردیبهشت، افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه‌های حمل ونقل را «بسیار غیرمنطقی» دانست و گفت که «دود آن به چشم مردم می‌رود».

نرخ بلیت اتوبوس درون شهری ، تاکسی و مترو در تهران از امروز، دوشنبه، ۲۰ درصد افزایش یافته است. این افزایش قیمت بر اساس مصوبه شورای شهر و با توجه به نرخ تورم اعمال شده است.این مصوبه شورای شهر با مخالفت‌هایی مواجه شده بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ متعلق به مجلس، یوناتن بت‌ کلیا گفت: شهرداری و شورای شهر تهران به جای بهبود سرانه‌های زندگی شهری به دنبال افزایش هزینه‌های زندگی شهروندان پایتخت و جبران کسری منابع شهری از جیب مردم هستند».

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ‌متعلق به مجلس، او با اعلام اینکه «دود افزایش نرخ ۲۰ درصدی کرایه‌های حمل و نقل عمومی به چشم مردم می‌رود» گفت که این اقدام به هیچ وجه به صلاح مردم نیست و از شهرداری خواست که در آن تجدیدنظر کند.

این عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس با تاکید بر اینکه شهرداری نباید تمامی هزینه‌های شهری را از جیب مردم تامین کند، افزود: با توجه به عدم افزایش نرخ بنزین، افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی نیز نباید افزایش پیدا می‌کرد.

یوناتن بت کلیا بر لزوم تعیین نرخ کرایه‌های حمل و نقل به صورت کارشناسانه تاکید کرد و افزود: «اینکه شهرداری در هر جایی که با کمبود بودجه مواجه می‌شود دست در جیب مردم می‌کند به منزله تضییع حقوق شهروندان است».

این در شرایطی است که به گفته این نماینده مجلس، «هیچ تغییری در وضعیت و تعداد حمل و نقل عمومی پایتخت ایجاد نشده و همچنان با ازدحام جمعیت در مترو و تردد تاکسی و اتوبوس‌های فرسوده مواجه هستیم».

وی با اشاره به افزایش چند صد هزار تومانی حقوق کارمندان و کارگران گفت که آنها باید چندین برابر این مبلغ را برای خرید مایحتاج زندگی، به ویژه گوشت و کرایه حل و نقل هزینه کنند.

در ماه‌های اخیر، قیمت کالاهی مصرفی در ایران به شدت افزایش یافته است. در این ارتباط، مرکز آمار ایران، نرخ تورم خدمات را در ۱۲ ماه منتهی به فروردین ماه بین ۲۱ تا ۲۹ درصد ارزیابی کرده است.

خبرگزاری خانه ملت و منابع خبری/ر.ب

دیدن نظرات (۸)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG