لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۳۴

لوون هفتوان بازیگر فیلم «پرویز» درگذشت


لوون هفتوان در نمایی از فیلم «پرویز» به کارگردانی مجید برزگر

لوون هفتوان بازیگر فیلم سینما و تئاتر ایران صبح روز شنبه ۱۹ اسفندماه به دلیل ایست قلبی در سن ۵۱ سالگی درگذشت.

خبر درگذشت وی را مجید برزگر کارگردان سینما که در فیلم «پرویز» از هنر بازیگری لووان هفتوان بهره برده بود به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، اعلام کرده‌ است.

آقای برزگر گفته که لووان هفتوان دیروز سر صحنه فیلمبرداری بود اما شب هنگام حالش بد می‌شود و صبح امروز هم در بیمارستان فوت می‌کند.

فیلم سینمایی «پرویز» (۱۳۹۱) اثری بود که لووان هفتوان را به عنوان بازیگری خلاق در ایران مطرح کرد، فیلمی که اگرچه در جشنواره فجر آن سال به شکل محدود نمایش داده شد اما در جشنواره‌های بین‌المللی نظیر سن‌سباستین در اسپانیا حضور موفقیت‌آمیزی داشت.

لوون هفتوان متولد ششم فروردین ۱۳۴۵ در تهران بود. وی سال‌ها دور از ایران زندگی کرد و از این رو فعالیت سینمایی وی در ایران بیشتر مربوط به دهه ۱۳۹۰ می‌شود.

«لرزاننده چربی»، «مردی که اسب شد»، «یک دزدی عاشقانه»، «دراکولا»، «هجوم»، «غیرمجاز» و «کوپال» از دیگر آثاری است که این بازیگر در آن ایفای نقش کرده‌ است.

وی بهار سال گذشته نمایش «بازی یالتا» را در سالن «کنش معاصر» به روی صحنه برد که به گفته خودش، داستان آن بر اساس زندگی‌اش در مهاجرت شکل گرفته‌ است.

گزارش ایسنا عنوان می‌کند که لوون هفتوان در آرامگاه ارامنه به خاک سپرده خواهد شد اما هنوز جزییات مراسم خاکسپاری وی اعلام نشده‌ است.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا؛ س.ن/ ک.ر.
XS
SM
MD
LG