لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ تهران ۱۹:۲۰

کیوان صمیمی جهت اجرای حکم سه سال زندان احضار شد


کیوان صمیمی با انتشار تصویری از احضاریه خود در شبکه‌ اجتماعی تلگرام نوشت که روز دوشنبه هفته پیش روی باید به زندان برود.

قوه قضاییه ایران کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار و فعال ملی مذهبی، را جهت اجرای حکم سه سال زندان احضار کرد.

آقای صمیمی روز پنج‌شنبه ۳۰ مرداد با انتشار تصویری از احضاریه خود در شبکه‌ اجتماعی تلگرام نوشت که روز دوشنبه هفته پیش روی باید به زندان برود.

اتهام این فعال سیاسی «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» عنوان شده، امری که ناظر به حضور او درتجمعی به مناسبت روز جهانی کارگر است.

کیوان صمیمی در نوشته خود بار دیگر از «اعتراضات مسالمت‌آمیز تهیدستان» دفاع کرد و گفت که نیروهای امنیتی قصد دارند «با زندانی‌ کردن یک ملی ‌مذهبی قدیمی که به‌طور علنی از جنبش اجتماعی مطالبه‌محور دفاع می‌کند»، ایجاد رعب کنند و از چنین طریقی به این اعتراضات ضربه وارد آورند.

وی تاکید کرده اما علی‌رغم این اقدامات «تندروهای حكومتی» جنبش زحمتکشان و محذوفان «در کشور نهادینه‌تر شده است».

آقای صمیمی در نهایت نوشته است: «اینجانب نیز به ‌عنوان یکی از پیروان جنبش اجتماعی، از درون حبس چه ‌بسا بیش از اکنون خواهم ‌توانست در تقویت حق‌طلبی‌ کارگران و عدالت‌خواهی موثر باشم.»

کیوان صمیمی ۷۲ ساله چندین سال قبل از انقلاب ۵۷ و شش سال نیز پس از اعتراضات جنبش سبز در سال ۸۸ زندانی شده بود.‎

او در پی تایید حکم سه سال زندان خود در دادگاه تجدید نظر گفته بود: «هیچ‌وقت از گفتن حق منصرف نشده‌ام و پس از کشیدن این سه سال هم چنانچه زنده بمانم، منصرف نخواهم ‌شد.»

کیوان صمیمی سردبیری نشریه «ایران فردا» را بر عهده دارد. این نشریه را عزت الله سحابی در سال ۱۳۷۱ بنیان گذاشت و در اردیبهشت سال ۱۳۷۹ توقیف شد. ایران فردا در نهایت پس از ۱۴ سال توقیف انتشار خود را از سرگرفت.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG