لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ تهران ۲۲:۲۵

ادامه تحصن معلمان و بازداشت یک مسئول صنفی فرهنگیان


براساس گزارش‌ها پس از تحصن معلمان در روز یک‌شنبه، محمدرضا رمضانزاده، مسئول شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بجنورد بازداشت شد. تحصن معلمان در روز دوشنبه، ۲۳ مهر، نیز ادامه دارد.

براساس گزارش کانال‌های تلگرامی معلمان، آقای رمضانزاده از زمان بازداشت اعتصاب غذا کرده است.

محمدرضا رمضانزاده، دبیر انجمن صنفی معلمان خراسان شمالی و مسئول دبیرخانه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران است.

در همین حال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران اعلام کرد که مدیریت کانال تلگرامی‌ این تشکل و نیز گروه تشکیل شده در تلگرام برای تحصن، از دست این شورا خارج شده است.

تحصن سراسری معلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به وضعیت معیشتی و بازداشت فعالان صنفی معلمان از روز یک شنبه آغاز شده است و براساس گزارش‌ها همچنان ادامه دارد.

از حدود ۱۷ سال پیش معلمان چندین بار اعتصاب و تجمع کرده‌اند.

«افزایش حقوق و دستمزد تمامی معلمان و نیروهای خدماتی و اداری (هماهنگ با سایر کارکنان دولت)»،«اختصاص بودجه لازم برای تأمین و استانداردسازی محیط‌های آموزشی مطابق با استانداردهای بین‌المللی»، «تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی، حق‌التدریسی و پیمانی به رسمی و تأمین امنیت شغلی آنان» و « تأمین امنیت شغلی مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای آموزشی شاغل در بخش خصوصی» از جمله خواسته های معلمان بوده است.

تشکل‌های صنفی معلمان همچنین بارها خواستار «‌لغو هر نوع محکومیت فعالان صنفی فرهنگیان،‌ جبران خسارت وارد شده به آنان» و «کنار گذاشتن نگاه امنیتی به تلاش‌های صنفی» شده‌اند.

اخیراً و همچنین در سال‌های گذشته تعدادی از فعالان حقوق معلمان بازداشت و به زندان‌های طولانی‌مدت محکوم شده‌اند و برخی از آنان همچنان زندانی هستند.

در حال حاضر، اسماعیل عبدی، محمود بهشتی لنگرودی، محسن عمرانی و مختار اسدی در حال گذراندن دوره زندان خود به اتهام‌های امنیتی هستند و رسول بداقی، علی‌اکبر باغانی هم دوره تبعید خود را در شهر زابل می‌گذراند.

با استفاده از کانال‌های تلگرامی معلمان ،توئیتر و رادیو فردا / ا.م / پ.پ
XS
SM
MD
LG