لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ تهران ۱۴:۲۶

پلیس ایتالیا از یگ گروه راستگرا موشک هوا به هوا کشف کرد


فابیو دل برگولو، کاندیدای سابق حزب نئوفاشیست «فرتزا نووا»، خانه خود را تبدیل به انبار بزرگ اسلحه و نمادها و اشیای یادآور هیتلر کرده بود.

پلیس ایتالیا روز دوشنبه ۲۴ تیر در یورشی به مقر یک گروه راستگرای افراطی، توانست یک فروند موشک هوا به هوا، چندین فقره اسلحه خودکار و خمپاره‌انداز کشف و ضبط کند.

به گفته مقامات ایتالیا، نیروهای پلیس در جریان این حمله سه نفر را دستگیر کرده‌اند که یکی از آنها فابیو دل برگولو، کاندیدای سابق حزب نئوفاشیست «فرتزا نووا» است که خانه خود را تبدیل به انبار بزرگ اسلحه و نمادها و اشیای یادآور هیتلر کرده بود. دو نفر دیگر نیز یکی ملیت سوئیسی دارد و دیگری ایتالیایی‌ست.

گزارش پلیس ایتالیا می‌گوید: «طی این عملیات یک فروند موشک هوا به هوای سالم و بی‌نقص که قبلا متعلق به ارتش قطر بوده، ضبط شده است». همچنین اسلحه‌های خودکاری که کشف شده‌اند «جدیدترین نسل» این اسلحه‌ها توصیف شده است.

به گفته جوزپه دی ماتئیس، کمیسر پلیس شهر تورین، شمار اسلحه‌های توقیف‌شده زیاد بوده و تنها شمار اندکی از آنها در ایتالیا ثبت شده‌اند.

طول موشک کشف شده ۳.۴۵ متر است. این موشک ساخت کشور فرانسه است و ۴۷۰ هزار یورو قیمت دارد.

اما طبق گفته دیگر مقامات پلیس ایتالیا، تا این لحظه مدرکی به دست نیامده که نشان بدهد نقشه‌ای برای حمله به اهداف مشخصی با این سلاح‌ها وجود داشته است.

در این حال، حزب «فرتزا نووا» با انتشار اطلاعیه‌ای تلاش کرده که خط خود را از فابیو دل برگولو جدا کند.

پلیس ایتالیا در هفته‌های اخیر چندین بار به اماکن متعلق به گروه‌های افراطی راستگرا در شهر تورین و نواحی اطراف آن یورش برده که یکی از آنها به بازداشت فردی از هواداران فاشیسم انجامید که چندین فقره اسلحه غیرقانونی در اختیار داشت.

خبرگزاری فرانسه می‌نویسد در حالی که ماتئو سلوینی، وزیر کشور راستگرای ایتالیا، درباره این یورش نیروهای پلیس سکوت کرده است، حزب دمکراتیک ایتالیا که چپ میانه محسوب می‌شود از دولت خواسته که اقدامات بیشتری جهت مهار افراطیون راستگرا انجام دهد.

مائوریتزیو مارتینا، رهبر سابق این حزب، گفت: «راستگراهای افراطی در این کشور به قاچاق اسلحه‌های جنگی مشغولند و حتی به قاچاق موشک. باورنکردنی‌ست».

منبع: خبرگزاری فرانسه/ س.ن/ ک.ر
XS
SM
MD
LG