لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ تهران ۲۲:۴۱

علی کریمی در برابر ستاد امر به معروف و فدراسیون فوتبال


مهدی رستم‌پور: کریمی و برخی هواداران فوتبال بر این باورند که مجری و تهیه کننده برنامه ۹۰، با رییس فدراسیون، همچنین با سرمربی تیم ملی سازش کرده. عده‌ای نیز دیدگاه مخالفی دارند.

نشست خبری پس از بازی سپیدرود رشت با استقلال خوزستان، آغازگر دور تازه‌ای از کشمکش پر التهاب علی کریمی با رییس فدراسیون فوتبال بود.

سرمربی سپیدرود، ضمن انتقاد از تصمیمات مهدی تاج، بادگیر میکروفن برنامه ۹۰ را هم از روی میز درآورد و پرتاب کرد.

کریمی در خصوص برنامه ۹۰ معتقد است که پس از تجلیل از فردوسی‌پور در مراسم برترین‌های فوتبال، او دیگر حاضر به انتقاد از فدراسیون فوتبال نیست.

کریمی و برخی هواداران فوتبال بر این باورند که مجری و تهیه کننده برنامه ۹۰، با رییس فدراسیون، همچنین با سرمربی تیم ملی سازش کرده. عده‌ای نیز دیدگاه مخالفی دارند.

مهدی تاج گفت لحن کریمی در انتقادهایش خوب نبوده. فدراسیون فوتبال نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد پست‌های کریمی همگی قابل پیگیری است و اگر این "روال توهین آمیز" تغییر نکند، فدراسیون مطابق قوانین اقدام خواهد کرد.

کریمی انتقاداتش را در کانال تلگرامش می‌نویسد که بیش از صدهزار عضو دارد. او اتهامات اقتصادی متعددی به مسئولین شاغل در فوتبال زده. از تاج رییس فدراسیون گرفته تا فتاحی مسئول مسابقات سازمان لیگ.

مرد سال ۲۰۰۴ فوتبال آسیا همچنین درباره انتخاب قاضی تورک به عنوان رییس کمیته اخلاق، نوشته است که فدراسیون با این قاضی، در پرونده داماش و عابدینی آشنا شده.

ماجرای مچ‌بند سبز و "دروغ‌های فدراسیون" برای ترساندن بچه‌ها از دیگر موضوعاتی است که او در کانال تلگرامش منتشر کرده.

کریمی همچنین از پس گرفتن پیراهن و البسه ورزشی اعضای تیم ملی فوتبال جوانان پس از پایان رقابت‌ها خبر داد. اقدامی نامتعارف و غیر محترمانه.

یکی از بازیکنان تیم ملی جوانان در مصاحبه با تسنیم، ضمن تایید افشاگری کریمی گفت: «در فرودگاه امام به ما گفتند به نمازخانه بروید و لباس‌ها را عوض کنید و تحویل بدهید. حتی بازی‌ها که تمام شد، تمام لباس‌ها از جمله لباس هتلی بازیکنان و گرمکن را از بازیکنان پس گرفتند.»

در این بین کریمی خبر داد ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، به خاطر سه پست اینستاگرامی از او شکایت کرده.

کریمی، مهدی تاج رییس اصفهانی فدراسیون فوتبال را پشت پرده این شکایت دانست و با کنایه نوشت: حداقل از یک استان دیگر اقدام می‌کردی.

مهدی مهدوی‌کیا، مسعود شجاعی، حسین ماهینی، مهدی هاشمی‌نسب، مهرداد میناوند، بهزاد داداش‌زاده و علی انصاریان از جمله بازیکنان و پیشکسوتان فوتبال بودند که در اینستاگرام یا توییتر، از کریمی حمایت کردند.

حجت‌الاسلام عبداللهی‌نژاد دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان با اعلام "بررسی اینستاگرام" علی کریمی گفت: تذکر مکتوبی را جهت اصلاح و ارشاد نامبرده به کمیته اخلاق ارسال نمودیم.

عبداللهی‌نژاد در یادداشتی که در صفحه اول سایت این ستاد منتشر شده، تاکید کرد: «تشویش اذهان عمومی علیه نهادهای انقلابی زیبنده اهالی ورزش نیست و در صورت ادامه، اقدام قانونی را حق و تکلیف خود می‌دانیم.»

سازمان لیگ هم اعلام کرد نام کریمی به عنوان سرمربی معرفی نشده و حق حضور در نشست‌های خبری قبل و بعد از بازی را ندارد.

در این بین، عادل فردوسی‌پور در برنامه ۹۰ گفت: «پرت کردن بادگیر میکروفن برنامه توسط کریمی، بی‌احترامی به من نبود، به شما ٣٠ چهل میلیون بیننده برنامه بود.»

اما وقتی سایت طرفداری در کانال تلگرام خود نظرسنجی گذاشت، فقط ٩ درصد بر این باور بودند که رفتار کریمی توهین به مردم بوده.
٩١ درصد عقیده داشتند اقدام کریمی، "اعتراض به برنامه و فردوسی‌پور" بوده.

تنش همچنان ادامه دارد. فدراسیون به هیچ یک از اتهامات اقتصادی علی کریمی پاسخ نداده. به همان نسبت، لحن کریمی تندتر می‌شود.

در شبکه‌های اجتماعی، حتی برخی صفحات هواداری باشگاه استقلال را می‌توان دید که فارغ از رنگ‌ها، با علی کریمی همراه شده‌اند.

پنجشنبه سپیدرود رشت مهمان استقلال تهران است. رقابتی داغ در زمین و پر اهمیت برای هر دو تیم. مسابقه‌ای که علی کریمی مجدداً در ورزشگاه آزادی و روبروی خبرنگاران حاضر خواهد بود.

دیدن نظرات (۷۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG