لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۸:۵۳

تیراندازی در دفتر روزنامه‌ای در مریلند آمریکا پنج کشته بر جای گذاشت


پلیس دقایقی پس از وقوع تیراندازی در محل حادثه حاضر شد

به دنبال تیراندازی در دفتر روزنامه‌ای در شهر آناپولیس ایالت مریلند، دستکم پنج نفر کشته و عده‌ای زخمی شدند. به گفته پلیس، فرد تیرانداز یک مرد بزرگسال سفید پوست است که پلیس او را دستگیر کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، این تیراندازی بعد از ظهر پنجشنبه هفتم تیرماه در تحریریه روزنامه «کاپیتال گزت» صورت گرفته است. به گفته یک منبع پلیس، شخص تیرانداز در این حمله از تفنگ ساچمه‌ای استفاده کرده است. هنوز دلیل این تیراندازی مشخص نیست.

فیل دیویس، یکی از خبرنگاران این روزنامه، پس از خروج از ساختمان در توییتر نوشت که فرد تیرانداز پس از شلیک به در شیشه‌ای دفتر، شروع به تیراندازی به سمت کارکنان کرده است.

وی در توییت دیگری ادامه داد: «هیچ‌ چیز ترسناک‌تر از این نیست که در حالی که زیر میزت هستی، بشنوی که عده‌ای تیرخورده‌اند و بعد از آن بشنوی که تیرانداز دارد دوباره تفنگش را پر می‌کند.»

آقای دیویس در مصاحبه‌ای گفته است در حالی که او و همکارانش زیر میزهایشان پنهان شده بودند، فرد تیرانداز به ناگهان دست از تیراندازی کشیده است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان نوشته است که بیل کرمپف، رئیس پلیس موقت شهرستان اَن اَروندل، روز پنجشنبه در نشستی خبری اعلام کرده که این رخداد دست‌کم پنج کشته بر جای گذاشته و عده‌ای نیز به شدت زخمی شده‌اند.

به گفته پلیس فرد تیرانداز در حالی که زیر میزی در تحریریه روزنامه پنهان شده بود و تفنگش را روی زمین گذاشته بود٬ دستگیر شده است. مقامات پلیس هنوز نام این فرد را اعلام نکرده‌اند.

به دنبال این تیراندازی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در توییتی با قربانیان این واقعه و نزدیکانشان ابراز همدردی کرد.

روزنامه کاپیتال یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های آمریکا است. این روزنامه سال ۱۸۸۴ با نام «ایونینگ کاپیتال» کار خود را آغاز کرد.

سال ۱۹۸۱ این روزنامه نام خود را به کاپیتال تغییر داد و سال ۱۹۹۴ شرکتی که مالک این روزنامه بود یکی از نخستین‌ وبسایت‌های خبری آمریکا به نام «کاپیتال آنلاین» را راه‌اندازی کرد.

به گفته بالتیمور سان گروپ که مالک کنونی این روزنامه است، کاپیتال روزانه حدود ۶۷ هزار خواننده دارد و در روزهای یکشنبه تعداد خوانندگان آن به ۸۳ هزار نفر می‌رسد.

با استفاده از آسوشیتدپرس و سی‌ان‌ان
XS
SM
MD
LG