لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۵۰

جلوگیری از اعزام قهرمان جودوی ایران به خاطر «احتمال پناهندگی»


ناصر ناصری‌پور جودوکار تیم ملی ایران در اینستاگرام نوشته: «بی غیرت نبودم. دوست داشتم افتخار بیاورم برای کشورم. اما بعد از ۱۲ سال حمالی، ورزش را کنار می‌گذارم.»

قهرمان جودوی ایران پس از ترک اردوی تیم‌ملی گفت: تاکنون در قهرمانی کشور شکست نخورده‌ام. هیچ حریفی از من امتیاز نمی‌گیرد و حاضرم هر روزی را که مربیان تیم‌ ملی اعلام کنند، با تمام رقبا در حضور خبرنگاران مبارزه کنم.

پس دلیل کناره‌گیری‌اش چیست؟ ناصر ناصری‌پور در این باره به خبرگزاری ایسنا گفت: با مشکلات فراوان خودم را به اردوها می‌رسانم. حتی کرایه ماشین ندارم ولی مسئولان خیلی راحت از حق ما می‌گذرند. شغلی ندارم و تمام زندگی‌ام را برای جودو گذاشته‌ام.

این قهرمان جودو تاکید کرد: شنیده‌ام فدراسیون می‌گوید چون محمد رشنونژاد دیگر به ایران برنگشت، ناصری‌پور را هم اعزام نمی‌کنیم. زیرا ممکن است او هم برود و پناهنده شود.

ناصری‌پور تمایل برای پناهندگی را رد کرد و گفت: «حتی وقتی در اردوها هستم دلم پیش پدر و مادرم است. می‌خواهم برای ایران مدال بیاورم و فکری که در مورد من می‌کنند، صد درصد اشتباه است. تضمین می‌دهم اگر به خارج اعزام شوم، به ایران بازخواهم گشت.»

اما به نظر نمی‌رسد مسئولین فدراسیون از خداحافظی ناصری‌پور ناراحت شده باشند. زیرا حتی با او تماس نگرفته‌اند تا بپرسند کجاست و چرا اردو را ترک کرده.

این جودوکار می‌گوید هفت سال است عضو تیم ملی بزرگسالانم و فقط دو بار مرا به مسابقات بین‌المللی اعزام کردند، در حالی‌ که بقیه اعضای تیم ملی هر ماه به رقابت‌های برون مرزی اعزام می‌شوند.

محمد رشنونژاد جودوکاری که با شش مدال آسیایی، به هلند پناهنده شده است، از ناصری‌نژاد حمایت کرده و می‌گوید متاسفم برا فدراسیونی که چنین پتانسیلی را "مفت از دست می‌دهد".

رشنونژاد در اینستاگرام نوشت: ناصری‌نژاد در قهرمانی کشور تمام حریفاش را ضربه فنی کرد اما به هیچ مسابقه‌ای اعزام نشد. در حق او ظلم شده.

رشنونژاد تاکید کرد: «می‌گویند ​چون من به عنوان دوست او به ایران برنگشتم، پس ناصری‌نژاد هم برنخواهد گشت.»

فدراسیون جودو و سردار درخشان رییس این فدراسیون از واکنش به این خداحافظی یا تایید و تکذیب موضوعات مطرح شده توسط جودوکاران در رسانه‌ها خودداری کرده‌اند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG