لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ تهران ۰۷:۳۵

به دنبال مرگ فرمانده ناوگان پنجم آمریکا در بحرین، جایگزین او معرفی شد


جسد دریاسالار اسکات استرنی روز شنبه در محل اقامتش در بحرین پیدا شد.

به دنبال مرگ ناگهانی دریاسالار اسکات استرنی، فرمانده ناوگان پنجم ایالات متحده در بحرین، وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون دریاسالار جیمز مالوی را به عنوان جایگزین وی معرفی کرد.

«نیوی تایمز» روز پنجشنبه گزارش داده است، دریاسالار جیمز مالوی که در سمت معاون عملیات دریایی، برنامه و استراتژی پنتاگون فعالیت می‌کرد، عازم بحرین شده است.

طبق این گزارش ،دریاسالار جیمز مالوی پیش از این در مناطق مختلف خاورمیانه از جمله کویت، بحرین و امارات متحده عربی فعالیت کرده است.

گزارش ها حاکی است که دریاسالار جیمز مالوی اوایل هفته جاری به در محل ناوگان پنجم ایالات متحده در بحرین مستقر شده و منتظر معرفی رسمی به عنوان فرمانده این ناوگان است.

فرماندهی دریاسالار جیمز مالوی برناوگان پنجم ایالات متحد نیازمند تایید سنای آمریکا است.

جسد دریاسالار اسکات استرنی روز شنبه در محل اقامتش در بحرین پیدا شد. مقام‌های آمریکایی و بحرینی مرگ او بر اثر وقوع جرم و جنایت را رد کرده‌اند و برخی از گزارش حاکی است که او ظاهرا خودکشی کرده است.

با این حال هنوز مقام‌های پنتاگون به صورت رسمی در خصوص مرگ دریاسالار اسکات استرنی ابراز نظر نکرده‌اند.

گزارش‌ها حاکی است که اسکات استرنی، ساکن شیکاگو در سال ۱۹۸۲ در رشته اقتصاد از دانشگاه نوتردام فارغ التحصیل شد و در همان سال به نیروی دریایی پیوست. وی در سال ۱۹۸۴ به عنوان خلبان در نیروی دریایی آمریکا فعالیت خود را آغاز کرد.

دریاسالار استرنی در ماه مه سال جاری به عنوان فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا و نیروی‌های دریایی ائتلاف در منطقه منصوب شد که فرماندهی بیش از ۲۰ هزار نیرو را به عهده داشت.

ناوگان پنجم نیروی دریایی امریکا وظیفه تامین امنیت منافع آمریکا در خلیج فارس، دریای عمان، خلیج عدن، دریای سرخ و بخش‌هایی از اقیانوس هند را به عهده دارد.

با استفاده از گزارش نیوی تایمز و توییتر؛ خ

دیدن نظرات (۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG