لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ تهران ۰۷:۱۸

رد پای آبان


اعتراضات آبان ۹۸

تنها در چند روز کوتاه، در انسداد راه‌های ارتباطی، در آن خاموشی مرگبار اینترنت و در بی‌خبری جهان، با شلیک مستقیم به سر معترضان، به بدن شهروندان، بی‌پرواتر از همیشه در نمایش خشونت برهنه و عریان، با رگبار در خیابان، تک‌تیرانداز بر بام، ادوات زرهی در جاده و نشانه رفتن پناه‌بردگان به نیزار با تیربارهای جنگی، با هزار و پانصد کشته به روایت رویترز، آبان ۹۸ برای بسیاری تبدیل به یک نقطه عطف شد؛

به آن بزنگاه تاریخی که برای خیلی‌ها یک خط فاصل پررنگ در تعاریف و باورهای سیاسی کشید تا گفتمان اعتراض را دستخوش تحولی بنیادین کند.

تحولی که از سال‌های قبل آغاز شده بود، در دی‌ماه ۹۶ بروز و ظهور گسترده یافت و در آن آبان خونین کار را برای خیلی‌ها یکسره کرد.

ساعت ششم - رد پای آبان
please wait

No media source currently available

0:00 0:53:08 0:00
لینک مستقیم

میراث آبان ۹۸ برای گفتمان اعتراضی در ایران چه بود و چه تاثیری بر فضای اعتراضات خیابانی داشت؟ آیا این اعتراضات سراسری تاثیری بر توازن قوا بین نیروهای سرنگونی‌طلب و خواهان «اصلاحات» داخلی داشت؟

  • 16x9 Image

    نیوشا بقراطی

    نیوشا بقراطی در سال ۱۳۸۴ به عنوان گزارشگر و مجری به رادیو فردا پیوست. او میزبان برنامه زنده هفتگی «ساعت ششم» است و از سال ۱۳۹۰ سردبیری بخش صوتی و تصویری رادیو فردا را بر عهده دارد

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG