لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۲۰:۵۹

پیام‌های نوروزی رئیس‌جهوری و وزیر خارجه ایالات متحده


دونالد ترامپ

رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه ایالات متحده به مناسبت فرا رسیدن نوروز و سال نو، پیام‌های نوروزی منتشر کرده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، در پیام نوروزی خود که در وب‌سایت کاخ سفید منتشر شده، ضمن تبریک گفتن به مناسبت فرا رسیدن سال نو و نوروز، با ایرانیان ابراز همبستگی کرده‌است.

او می‌گوید ایرانیان «امسال مانند هر سال دیگر در چهار دهه گذشته، فرا رسیدن بهار را زیر بار ستمِ حکومت فاسد و بی‌رحم خود می‌گذرانند».

آقای ترامپ در بخشی دیگر از پیام نوروزی خود افزوده است که مردم ایران خواستار احیای «تاریخ پرافتخار، فرهنگ غنی و جایگاه واقعی خود در عرصه جهانی» هستند: «حق آن‌هاست که دولتی داشته باشند پاسخگو، که شان و احترام آن‌ها را به‌جا می‌آورد».

در ادامه پیام نوروزی رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمده است که حکومت ایران این اصول را رعایت نمی‌کند: «در نتیجه زندگی روزمره مردم ایران، شوربختانه، بر خلاف معنی واقعی نوروز جریان دارد که در فارسی به‌معنی روز نو است و دربرگیرنده امید به روزی که نیکی بر بدی، شادی بر اندوه، پیروز می‌شود».

دونالد ترامپ در ادامه با مردم ایران ابراز همبستگی کرده و می‌گوید ایالات متحده به محکوم کردن «حکومت دیکتاتوری» ایران ادامه می‌دهد.

در پایان پیام نوروزی، آقای ترامپ می‌گوید «برای تولد دوباره آزادی در ایران دعا» می‌کند: «در نهایت آزادی و عدالت، بر ستم پیروز خواهد شد».

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، نیز پیامی نوروزی منتشر کرده‌است.

توئیتر آقای پومپئو فیلم کوتاهی نیز منتشر کرده که وزیر خارجه در آن پیام نوروزی خود را می‌خواند.

مایک پومپئو در پیام نوروزی خود می‌گوید «از طرف مردم آمریکا، گرم‌ترین آرزوهایم را تقدیم به همه کسانی می‌کنم، که نوروز را جشن می گیرند، چه در ایالات متحده، چه در ایران و سراسر جهان».

وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری که سال نو «پر از تجدید حیات، تندرستی و کامیابی باشد».

او سپس به فارسی می‌گوید «نوروز مبارک».

دیدن نظرات (۱۶۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG