لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۴۸

ادامه تلاش ها برای یافتن هواپیمای اندونزیایی


هواپيمای بويينگ ۷۳۷ مشابه هواپیمایی که سقوط کرده است

شواهد حاکی از آن است که هواپيمای بويينگ ۷۳۷ خطوط هوايی آدام اير اندونزی که روز دوشنبه با بيش از ۱۰۰ سرنشين در سواحل سووالسی ناپدید شد، احتمالا در آب غرق نشده است. تلاش ها برای یافتن این هواپیما ادامه دارد.


هواپيما در پی وضعیت جوی نامساعد اعلام وضعيت اضطراری کرد و سپس ارتباط آن با برج مراقبت قطع شد .


امید به یافتن هواپیما


یک مقام وزارت حمل و نقل اندونزی به خبرگزاری رویترز گفته است علامت دریافت شده از تلفن همراه کمک خلبان، نشان از آن دارد که هواپیما بر روی زمین قرار دارد و نه در دریا.


به گفته وی، اگر هواپیما در آب غرق شده باشد، تلفن همراه، هیچ علامتی را دریافت نمی کند. به همین دلیل می توان امیدوار بود که هواپیما در دریا غرق نشده است.


پيشتر هاتا راجاسا، وزير راه و ترابری اندونزی به راديو دولتی کشور گفت ممکن است هواپيما در فاصله ۷۵۰ کيلومتری جنوب غربی از مقصد اصلی، مجبور به فرود اضطراری شده باشد .


خبرگزاری رویترز از قول آقای راجاسا گفته است که هواپیمای ناپدید شده، هنگامی که بر فراز جنگل های ماموجا در سولاوسی در پرواز بوده، توسط یک هواپیمای دیگر مشاهده شده است.


ايشاسان تاتانگ، رييس اداره هواپيمايی نیز گفته است که هيچ اطلاع دقيقی در اين مورد که هواپيما فرود اضطراری داشته است، در دست نيست .


تلاش گروه های امداد برای یافتن محل سقوط هواپیما


سال گذشته يکی از هواپيماهای جت اين شرکت هوايی در مسير جاکارتا به سووالسی به مدت چهار ساعت با برج مراقبت ارتباط نداشت و مجبور به فرود اظطراری شد

گروه های نجات به تلاش برای یافتن محل سقوط و يا محل فرود اضطراری هواپيما هستند تا بتوانند چه سريع تر به محل حادثه اعزام شوند .


پرواز شماره ۵۷۴ قرار بود از سورابايا در شرق جاوه و با پرواز دو ساعته به مانادو در ضلع شمالی جزيره سووالسی برود .


پرواز به وقت محلی ساعت يک ظهر مقارن با ساعت شش به وقت گرينويچ انجام شد. گفته می شود در ارتفاع ۱۰ هزار و ۷۰۰ متری، ارتباط هواپيما با برج مراقبت قطع شد .


يکی از مسولان برج مراقبت گفت در آخرين تماس با هواپيما، خلبان از برخورد با يک جبهه هوای بد خبر داده بود. برخورد به گونه ای بوده که ممکن است به از بین رفتن سوخت هواپيما منجر شده باشد .


اين هواپيما ۹۶ مسافر از جمله ۱۱ کودک و شش خدمه را با خود حمل می کرد. شرکت آدام اير از شرکت های هوايی ارزان قيمت است که در چند سال گذشته فعال شده و تنها در کار پروازهای داخلی است.


سال گذشته يکی از هواپيماهای جت اين شرکت هوايی در مسير جاکارتا به سووالسی به مدت چهار ساعت با برج مراقبت ارتباط نداشت و مجبور به فرود اظطراری شد.XS
SM
MD
LG