لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۹:۰۰

پرويز مشرف با مقام های ايرانی ديدار کرد


پرویز مشرف رییس جمهوری پاکستان، روز دوشنبه وارد تهران شد

پرويز مشرف، رييس جمهوری پاکستان، روز دوشنبه پنجم فوريه در جريان سفر خود به تهران، با مقام های جمهوری اسلامی ايران از جمله آيت الله خامنه ای ديدار کرد.


هدف از سفر آقای مشرف به ايران، کمک برای يافتن راه حل برای بحران های موجود خاورميانه از جمله مساله اختلاف های اسراييل و فلسطينی ها است. قرار است در باره برنامه هسته ای ايران نيز ميان مقام های تهران و اسلام آباد، گفت و گوهايی صورت گيرد.


آقای مشرف در سفر خود به تهران، در باره مساله احداث خط لوله صدور گاز از ايران به پاکستان و هند نيز گفت و گو خواهد کرد.


در سفر خود به تهران، آقای مشرف در باره مساله احداث خط لوله صدور گاز از ايران به پاکستان و هند نيز گفت و گو خواهد کرد

به گزارش ايرنا، آقای خامنه ای در گفت و گو با پرويز مشرف، اختلاف فرقه ای و مذهبی در ميان «توده های امت اسلامی» را جزو سياست های «دشمنان اسلام» دانسته است.


آيت الله خامنه ای در اين ديدار گفته است: «هر طرحی در باره اوضاع خاورميانه، هنگامی موفق خواهد بود که جلوی زورگويی آمريکا را در منطقه بگيرد و به جنايت های صهيونيست ها پايان دهد.»


پرويز مشرف نيز در ديدار با آقای خامنه ای و محمود احمدی نژاد، ضمن تشريح ديدگاه های خود در باره «اوضاع جهان اسلام و منطقه»، بر ضرورت همکاری کشورهای اسلامی برای حل مشکلات منطقه تاکيد کرده است.


جزئيات سفر خاورميانه ای آقای مشرف اعلام نشده اما ناظران می گويند او در اين سفر از ايران خواسته است که برخوردی ملايم تر در رابطه با روند صلح خاورميانه در پيش بگيرد. رییس جمهوری پاکستان پس از تهران، به ترکيه خواهد رفت.


به گفته مقامات پاکستانی، پرويز مشرف برنامه ای را برای ثبات و امنيت در خاورميانه تدارک ديده و برای رايزنی با ديگر کشورهای منطقه، سفر دوره ای خود را به منطقه آغاز کرده است.


رييس جمهوری پاکستان پس از ترکیه، راهی عربستان سعودی شده و از آن جا به مصر، سوريه، امارات متحده عربی، مالزی و اندونزی می رود.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG