لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۴:۰۴

«تغییری در پرونده سه فعال دانشجویی دیده نمی شود»


عکسی از اعتراض فعالان دانشجویی

با وجود گذشت شش ماه از بازداشت فعالان جنبش دانشجويی، به گفته وکيل اين پرونده، هنوز کوچکترين تغييری در مسير پرونده مشاهده نمی شود.


از بازداشت کيوان انصاری،علی درخشنده و ابوالفضل جهانداری فعلان جنبش دانشجويی شش ماه می گذرد و اين ۳ نفر همچنان بلاتکليف در زندان اوين به سر می برند.


امير آرمين از هادی کحال زاده فعال جنبش دانشجويی در باره آخرين وضعيت پرونده اين زندانيان سياسی پرسيده است.


هادی کحال زاده در تهران به رادیو فردا می گويد بازداشت اين افراد غير قانونی است و موجب نگرانی خانواده ها و اطرافيانشان شده است.


به گفته او به ويژه اين مساله که گفته می شود بازداشت اين ۳ فعال در پی بازگشت از سفر آلمان صورت گرفته، اين نگرانی را به وجود آورده که جو امنيتی بر فضای کشور حاکم شود.


آقای کحال زاده می افزايد قاضی پرونده هر دو ماه يک بار مدت بازداشت را تمديد می کند و اين اقدام غير قانونی به وکيلان پرونده يا خانواده بازداشت شدگان هم ابلاغ نمی شود و تنها می گويند به خود متهم در زندان اوين ابلاغ می شود.


نعمت احمدی از وکيلان پرونده نيز در گفت و گو با راديو فردا می گويد اين بازداشت ها وجهه قانونی ندارد وبا توجه به اعتراض های وی به دادگاه تاکنون کمترين تغييری در مسير پرونده مشاهده نمی شود.


کيوان انصاری روز ۲۷ شهريور بازداشت و روانه زندان شد. اتهام های او تبليغ عليه نظام، توهين به مقامات از طريق مطالب روی کامپيوتر، اجتماع و تبانی در جهت اخلال در امنيت کشور و آموزش در جهت تسخير راديو و تلويزيون و ايجاد ايميل محرمانه عنوان شده است.


XS
SM
MD
LG