لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۵۳

شکایت دولت روحانی از کریمی قدوسی به دلیل طرح «اتهامات بی‌اساس و غیرمستند»


جواد کریمی قدوسی مدعی شده که وزارت اطلاعات دولت حسن روحانی با کانال تلگرام «آمد‌نیوز» در ارتباط است.

یک منبع آگاه در نهاد ریاست جمهوری، اظهارات جواد کریمی قدوسی مبنی بر «پشتیبانی» چند عضو این نهاد از کانال تلگرام وب‌سایت «آمد‌نیوز» را تکذیب و گفت این اظهارات «پیگیری قضایی» خواهد شد.

ایرنا روز چهارشنبه (۱۳ اردیبهشت) به نقل از این منبع که نامش فاش نشده٬ گزارش کرده که نهاد ریاست جمهوری اظهارات اخیر کریمی قدوسی را «خلاف واقع، اتهامات بی‌اساس و غیرمستند» می‌داند.

این منبع همچنین گفته این اظهارات «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و توهین و افترا» است و نهاد ریاست جمهوری «پیگیری قضایی» این موضوع با هدف «اعاده حیثیت» از این نهاد و مدیران آن را «حق شرعی و قانونی» خود می‌داند.

این منبع اضافه کرده که «مراتب اقدامات خلاف شئون این نماینده مجلس به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان منعکس شده تا مرجع مزبور تصمیمات مقتضی اتخاذ کند.»

جواد کریمی قدوسی مدعی شده که وزارت اطلاعات دولت حسن روحانی با کانال تلگرام «آمد‌نیوز» در ارتباط است و در همین زمینه چند نفر بازداشت شده‌اند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز ۱۰ اردیبهشت در گفت‌و‌گویی که با «خبرگزاری دانشجو» داشته به بیان جزئیات بازداشت گروهی از مدیران تلگرام از سوی قوه قضائیه پرداخته است.

کریمی قدوسی گفته «افراد دستگیرشده در بحث کانال ضدانقلاب آمدنیوز با همکاری وزیر اطلاعات و ارتباطات فعالیت می‌کردند.»

وی مدعی شده یک نفر در نهاد ریاست جمهوری و یک نفر دیگر در دفتر حسام‌الدین آشنا٬ مشاور حسن روحانی به اتهام ارتباط با کانال «آمد‌نیوز» بازداشت شده‌اند.

کریمی قدوسی همچنین گفته یک عضو دفتر مرتضی بانک٬ معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری هم در این رابطه بازداشت شده است.

آن‌طور که این نماینده مجلس ادعا کرده یک نفر در قوه قضائیه و فردی دیگر در وزارت اطلاعات هم با کانال «آمد‌نیوز» در ارتباط بوده‌اند که همگی آنها بازداشت شده‌اند.

کریمی قدوسی اتهام همگی این افرا را «پشتیبانی» از کانال «آمد‌نیوز» عنوان کرده است.

این نماینده مجلس ادعا کرده که این افراد «این فعالیت‌ها با پشتیبانی وزیر اطلاعات و جلساتی که با این افراد برگزار می‌کرد صورت گرفته است.»

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرده «اگر دولت گسترشی هم در فضای مجازی انجام داده به منظور اهداف شوم سیاسی و گسترش ناامنی اجتماعی و فرهنگی» بوده است.

به گفته وی «متأسفانه به‌طورکلی تیم دولت از فضای مجازی برای پیشبرد اهداف شوم سیاسی خود و حتی بعضی از جریانات ضد انقلاب استفاده می‌کنند.»

آن‌طور که این نماینده مجلس افزوده «برخی ادمین‌های کانال‌های تلگرامی که اخیراً دستگیر شدند در بازجویی‌هایشان گفتند ما به‌صورت سری با برخی اعضای دولت چت می‌کردیم و به ما کمک مالی می‌کردند.»

آقای کریمی قدوسی با این حال برای اثبات ادعاهای خود هیچ مدرکی ارائه نکرده است.

این نماینده نزدیک به جبهه پایداری همواره انتقادهای تندی متوجه دولت حسن روحانی و سیاست‌های آن می‌کند.

وزارت خارجه ایران پیش از این در بیانیه‌ای، اظهارات وی مبنی بر اینکه محمدجواد ظریف٬ وزیر خارجه تلاش دارد به طریقی با دولت دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری آمریکا تماس برقرار کند را «همانند» دیگر اظهارات آقای قدوسی «نسنجیده و ناروا» توصیف کرده و افزوده بود که سخنان وی٬ «ارزش تکذیب» نیز ندارد.

پیش از این نیز شکایت‌هایی از این نماینده به هیات نظارت بر نمایندگان ارسال شده و وی در این هیات مقصر شناخته شده بود.

بازداشت برخی مدیران کانال‌های «تلگرام» حامی حسن روحانی و نزدیک به اصلاح‌طلبان در ماه‌های اخیر به جدال مقام‌های دو قوه قضائیه و مجریه علیه یکدیگر تبدیل شده است.

مقام‌ها و نهاد‌های امنیتی و اطلاعاتی زیر‌نظر دولت گفته‌اند که اتهامی متوجه این مدیران بازداشت شده نیست٬ اما مسئولان قوه قضائیه بر «مجرم» بودن این افراد تاکید داشته و حتی درباره نقش وزیر اطلاعات در همکاری با آنها سخن گفته‌اند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG