لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۹:۵۴

مسیحی شدن نخستین مسلمانی که به لقب «دختر شایسته آمریکا» رسید


ریما فقیه لقب «دختر شایسته آمریکا» را در سال ۲۰۱۰دریافت کرد.

شش سال پس از آن‌که نامش به عنوان نخستین دختر مسلمان دست‌یافته به لقب «دختر شایسته آمریکا» درخشید، اخیرا خبری منتشر شد مبنی بر این‌که ریما فقیه، دختر آمریکایی لبنانی الاصل، به دین مسیحیت گرویده و قرار است ۲۶ اردیبهشت جاری توسط پطر مارونی‌های لبنان، به ازدواج نامزدش در آید.

ریما فقیه در مصاحبه با روزنامه هافینگتن پست گفته است که این تصمیم را پس از نامزدی با وسیم صلیبی، تهیه کننده آمریکایی لبنانی الاصل گرفته است.

وسیم صلیبی یکی از تهیه کنندگان برجسته کارهای هنری در آمریکا است. او با بسیاری از ستارگان جهانی همکاری کرده و اکنون مدیر برنامه‌های موزیسن کنادایی، Abel Makkonen Tesfaye مشهور به The Weekndاست.

صلیبی می‌گوید که چه بسا او و نامزدیش، «چهره‌ای متمدن از لبنان» را به نمایش می‌گذارند که «مرزهای دینی در مسیرش مانع ایجاد نمی‌کنند».

ریما فقیه در روستای صریفا در استان نبطیه در جنوب لبنان است. خانواده او مسلمان و شیعه هستند. پدرش حسن و مادرش نادیا نام دارند.

خانواده فقیه در سال ۱۳۷۲ به دلیل نا‌امنی‌های لبنان در نتیجه جنگ‌های داخلی این کشور، از صریفا به جامایکا و سپس به نیویورک در ایالات متحده آمریکا مهاجرت کردند.

پدرش یک ابتدا یک رستوان لبنانی تاسیس کرد. اما ۱۰ سال بعد و در پی حوادث ۱۱ سپتامر، رستوران را فروخت و به شهر دیربورن در ایالت میشیگان رفت.

خانواده ریما فیقه به رسانه‌ها گفته‌اند که از تصمیم دخترشان شگفت زده نشده‌اند چرا که خواهرش، همسر یک مسیحی است و دو کودک تعمید شده دارد، همچنین عمویش «خوری آلان»، به دین مسیحیت گرویده که اکنون یک روحانی مسیحی است.

ریما فقیه پس از دست‌یابی به لقب «دختر شایسته آمریکا» در پاسخ به سوالی درباره دینش گفته بود که خانواده لیبرالی دارد و به همه ادیان احترام می‌گذارد. او افزوده بود: «خانواده‌ام مسلمانند اما ما به دین به عنوان چیزی که معرف ما است، نمی‌نگریم. به ادیان احترام می‌گذاریم زیرا ارزش‌های زندگی را به ما می‌آموزند».

او گفته بود: «عید پاک را جشن می‌گیریم، در خانه درخت کریسمس نصب می‌کنیم، همچنین اعیاد اسلامی را جشن می‌گیریم».

از سویی محمد نزار شهردار شهرک صریفا (شهرکی شیعه نشین در جنوب لبنان که ریما فقیه از آن است) می‌گوید: «تصمیم ریما فقیه در گرویدن به مسیحیت، یک آزادی شخصی است و کسی در شهرک، در این موضوع دخالت نمی‌کند».

تغییر دین ریما فقیه، بازتاب زیادی در رسانه‌های عربی داشته است. او در پاسخ به برخی منتقدان در حساب خود در توییتر آیه‌ای از انجیل نقل کرده و نوشته است: ‌ «هرکاری را با کمک مسیح که به من توان می‌دهد انجام می‌دهم».

اکنون دختر شایسته آمریکا خود را برای جشن عروسی که قرار است به صورت «شاهانه» در لبنان برگزار شود، آماده می‌کند. لباس عروس محصولات ایلی صعب، طراح جهانی لباس خواهد بود. شمار زیادی از چهره‌های هنری و رسانه‌ای لبنانی، به این مراسم دعوت شده‌اند.

دیدن نظرات (۵۸)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG