لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۱۱:۰۳

دادستانی: دستگیری ۲۷ نفر از عاملان «پارتی های شیطانی» در طرقبه و شاندیز


جواد شاکری٬ دادستان عمومی و انقلاب طرقبه و شاندیز از دستگیری ۲۷ نفر از عاملان برگزاری «پارتیهای شیطانی» در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه (۱۹ اسفندماه) روزنامه خراسان٬ آقای شاکری گفته این افراد با «رصدهای اطلاعاتی ماموران» در فضای مجازی و «با شگردهای مختلف پلیسی» دستگیر شده اند.

وی اتهام برخی از مته‌مان این پرونده را «فراهم کردن موجبات فساد» عنوان کرده که «مجازات های سنگینی در پی دارد.»

آنطور که شاکری گفته فردی به نام «رضا آنلاین» از طریق شبکه های اجتماعی تلفن همراه، اقدام به برگزاری پارتیهای مختلط می‌کرده که برخی از زنان و دختران «اغفال شده در این مجالس مورد سوءاستفاده قرار گرفتهاند.»

وی افزوده «این فرد با راه اندازی گروههایی در شبکه های اجتماعی با عناوینی مانند مهمانی باز، رضا آنلاین برای همه و رضا آنلاین در همه جا٬ امکانات، لوازم و ویلاهایی را برای برگزاری مجالس شیطانی فراهم می‌کرده است.»

دادستان عمومی و انقلاب طرقبه و شاندیز محل برگزاری این پارتی‌ها را «ویلاهای شهرستان طرقبه و شاندیز و شهرهای اطراف» اعلام کرده و افزوده برگزارکنندگان این پارتی‌ها «با فراهم کردن انواع لوازم لهو و لعب، برخی از زنان و دختران را مورد سوءاستفاده قرار می‌دادند.»

وی همچنین گفته علاوه بر «رضا آنلاین» افراد دیگری به نام های «وی آیپی» و «دلتا» نیز عضو این «باند» بودند که پس از صدور دستور قضایی، ماموران انتظامی فرماندهی طرقبه و شاندیز ۲۷ نفر از آن‌ها را دستگیر کردند.

شاکری در عین حال گفته از دستگیرشدگان عکسهایی در استخرهای مختلط کشف شده و برخی از زنان شرکتکنده در پارتی‌ها هم گفتهاند با رضایت خود در کنار «رضا آنلاین» ایستاده و عکس گرفته اند.

در حالی که همه ساله گزارشهای متعددی از برخورد نیروهای پلیس٬ بسیج و سایر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی با مهمانی های خصوصی در ایران منتشر می‌شود٬ جواد شاکری مدعی شده «دستگاه قضایی مخالف شادی مردم نیست.»

وی افزوده اما این بدان معنا نیست که «عده اندکی هنجارشکن... در پوشش عناوینی مانند آزادی و تفریح به اغفال و سوءاستفاده از دختران مردم بپردازند و یا جرایم دیگری مانند مصرف مشروبات الکلی، قمار، رقص و پایکوبی های مختلط را مرتکب شوند و پس از این گونه اعمال کثیف نیز فیلم و عکس تهیه کنند.»

دادستان عمومی و انقلاب طرقبه و شاندیز هشدار داده که دادستانی این شهرستان به «برخورد قاطع با هنجارشکنان و امنیت سوزان» ادامه خواهد داد.

۲۷ دیماه سال ۹۳ نیز نیروهای بسیج با حمله به یک جشن در مشهد ۸۴ نفر را بازداشت و تحویل مقامهای قضایی دادند.

بسیج پس از این اقدام اعلام کرد که این افراد در زمان بازداشت مشغول رقص و پایکوبی مختلط بودند.

براساس گزارش بسیج از محل برگزاری این جشن پنج بطری نوشیدنی الکلی و سه دست پاسور کشف و ضبط شده بود.

XS
SM
MD
LG