لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۱۸

بررسی توافق ایران در سنا؛ کفایت مذاکرات بار دیگر رد شد

اقلیت طرفدار توافق هسته‌ای با ایران در سنای آمریکا، روز پنجشنبه ۱۷ سپتامبر برای سومین بار با استفاده از اقدامی آیین‌نامه‌ای مانع بررسی این توافق در صحن سنا شد و ۴۲ سناتور با کفایت مذاکرات مخالفت کردند.


هری رید، رهبر جناج اقلیت در سنا

دایان فنستین، سناتور دمکرات از ایالت کالیفرنیا، گفته است: اکنون زمان آن فرا رسیده است که تلاش ها برای ساقط کردن توافق هسته ای با ایران را پشت سر بگذاریم. این توافق را باید نهایی شده تلقی کنید

سناتور کریس کوونز در توییتی نوشته است: حالا که فرصت زمانی برای توافق هسته ای با ایران به پایان رسیده است، کار روی (مسایل) واقعی شروع می شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنای آمریکا گفته است: «توافق (هسته ای با ایران) را می توان و احتمالا توسط فرمانده کل قوا آینده (رییس جمهور بعدی آمریکا) مورد بررسی قرار خواهد گرفت.»

میچ مک کانل اضافه کرده است:اما پیامدهای منفی این توافق حتی فراتر از چند ماه باقی مانده رییس جمهوری ادامه خواهند داشت.

خبرگزاری رویترز می گوید، با توجه به شکست جمهوریخواهان در رد توافق هسته ای ایران و این که برنامه ای دیگر برای رای گیری مجدد در خصوص توافق هسته ای ایران در سنا تعیین نشده است، به نظر می رسد تا پایان روز پنجشنبه مخالفان این توافق قادر نخواهند بود اقدام دیگری بکنند و رییس جمهوری آمریکا این توافق را به اجرا خواهد گذاشت.

مهلت کنگره برای بررسی توافق هسته ای با ایران و رای گیری در این مورد پنجشنبه ۱۷ سپتامبر به پایان می رسد.

بیشتر

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG