لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ تهران ۰۷:۰۸

عبدالرضا داوری، «مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد برای اجرای حکم » روانه اوین شد


گفته می شود عبدالرضا داوری توسط نیروهای دادستانی بازداشت شده است.

گزارش‌ها حاکی است که عبدالرضا داوری؛ مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهوری سابق ایران، روز چهارشنبه دهم اردیبهشت دستگیر و روانه زندان اوین شده است.

یک منبع آگاه درمصاحبه با خبرگزاری فارس ضمن تایید خبر بازداشت عبدالرضا داوری گفته است: «او برای اجرای محکومیت بازداشت و روانه زندانی اوین شده است.»

کانال تلگرامی عبدالرضا داوری نیز خبر از بازداشت وی داده و نوشته است، آقای داوری از سوی ماموران دادستانی تهران برای اجرای حکم محکومیت بازداشت شد.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا داوری شهریورماه ۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی در ارتباط با سه «کامنت» که «افراد ناشناس» در صفحه فیسبوک منتسب به وی نوشته بودند، و به اتهام توهین به رهبری جمهور اسلامی به شش سال و نیم حبس محکوم شد.

|برای دریافت تازه‌ترین خبرها به تلگــــرام رادیو فردا بپیوندید|

اما شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی زرگر حکم زندان عبدالرضا داوری را به دو سال حبس تقلیل داد.

ایلنا می گوید: «محکومیت عبدالرضا داوری در شرایطی صورت گرفته که بر اساس بررسی کارشناسی پلیس فتا، مرکز سایبری سپاه و مرکز انفورماتیک قوه قضائیه، در خصوص موارد ادعایی هیچ اتهامی متوجه عبدالرضا داوری نبوده است.»

عبدالرضا داوری مدتی قائم مقام علی اکبر جوانفکر مدير عامل سابق خبرگزاری ايرنا بود. آقای داوری قبلا زمانی که مديرعامل روزنامه شهروند از رسانه‌های نزديک احمدی نژاد بود به دليل مصاحبه‌ای با جوانفکر محکوم به پرداخت يک ميليون تومان جزای نقدی شده بود.

ایرنا پیشتر در گزارشی نوشته بود که عبدالرضا داوری در سال‌های پايان دولت دهم رياست صندوق بازنشستگی مس کشور را برعهده داشت. وی پيش از انتخابات سال ۸۸ نيز مسئوليت اداره کل پژوهش و همچنين معاونت خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی را برعهده داشت.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG