لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۳۵

آمریکا بر همکاری با مصر در مبارزه با تروریسم  تاکید کرد


یک سرباز مصری در محل حمله انتحاری در جنوب سینا (عکس از آرشیو)

به دنبال حمله شبه نظامیان مسلح به یک پست بازرسی ارتش مصر در شمال صحرای سینا که دست کم ۱۲ کشته برجای گذاشت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه بر همکاری با مصر برای مقابله با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش رویترز، گروه حکومت اسلامی روز جمعه مسئولیت حمله به این پست بازرسی ارتش مصر در صحرای سینا را برعهده گرفته است.

جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفته است ، ایالات متحده حمله گروه داعش به یک پست بازرسی در صحرای سینا که به کشته شدن شماری از سربازان مصری منجر شد را محکوم می کند.

جان کربی در این بیانیه با خانواده قربانیان این حمله ابراز همدردی کرده است.

سخنگوی وزات امور خارجه آمریکا در این بیانیه تصریح کرده است: ما همبستگی خود با مردم مصر در رویارویی با جریان افراط گرایی خشونت طلب اعلام می کنیم. ایالات متحده قویا از امنیت مصر حمایت می کند. ما به همکاری با یکدیگر برای از بین بردن این تهدید ادامه می دهیم.

به گزارش رویترز، پیکارجویان اسلامگرا اقدامات مسلحانه علیه حکومت مصر را از سال ۲۰۱۳ آغاز کردند زمانی که ژنرال السیسی توانست حکومت محمد مرسی، رییس جمهوری وقت مصر را برکنار کند و خود کنترل اوضاع را در دست بگیرد.

این گزارش می افزاید، این پیکارجویان اسلامگرا در سال ۲۰۱۴ با گروه حکومت اسلامی، داعش، اعلام بیعت کردند وطی این مدت صدها سرباز و پلیس مصری را کشته اند.

این در حالی است که ارتش مصر روز جمعه در خصوص حمله اخیر اعلام کرده است:شامگاه پنجشنبه یک گروه از عوامل مسلح تروریست با یک خوردوی بمبگذاری شده به یک پست بازرسی در شمال سینا حمله کردند.

ارتش مصر شمار تلفات این حمله را هشت سرباز و سه مهاجم اعلام کرده بود.

اما به گزارش رویترز، منابع بیمارستانی مصر می گویند،شمار سربازان کشته شده در حمله شامگاه پنجشنبه به ۱۲ نفر افزایش یافته است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG