لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۰۸

«هشدار پلیس فدرال آمریکا» درباره احتمال حملات تروریستی در ایام کریسمس


نیروهای پلیس در شهر نیویورک (عکس از آرشیو)

یک مقام پلیس آمریکا روز جمعه گفته است، پلیس فدرال این کشور نسبت به حملات احتمالی هواداران گروه حکومت اسلامی در جریان تعطیلات کریسمس در خاک امریکا به پلیس‌های محلی هشدار داده است.

به گزارش رویترز، این هشدار پلیس فدرال آمریکا (اف بی‌ای) به دنبال انتشار دعوت و فراخوان جریان‌های مرتبط با گروه حکومت اسلامی (داعش) از هواداران این گروه برای حمله به کلیسا‌ها در جریان تعطیلات کریسمس و سال نو مطرح شده است.

گزارش‌ها حاکی است که در وب سایت‌های طرفدار گروه حکومت اسلامی فهرست‌هایی از کلیسیاهای امریکا منتشر شده است و پلیس فدرال آمریکا و وزارت امنیت داخلی آمریکا در این زمینه هشدار داده‌اند.

در همین حال، پلیس فدرال آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده است: اف بی‌آی از تهدیدهای منتشر شده در وب سایت‌های اینترنتی برای حمله به کلیسیا‌های آمریکا آگاه است.

به گزارش «سی ان ان» در یک بولتن اف بی‌ای آمده است: از هواداران و سمپات‌های گروه حکومت اسلامی خواسته شده تا به تجمع‌ها درتعطیلات کریسمس حمله کنند.

در حالی پلیس فدرال در خصوص حمله احتمالی هواداران گروه حکومت اسلامی هشدار داده است که روز دوشنبه هفته جاری یک کامیون «اسکانیا» با سرعت وارد یک بازارچه کریسمس در برلین شد و با زیر گرفتن مردم حاضر در این بازارچه، ۱۲ تن را کشت و ۴۸ تن دیگر را زخمی کرد.

این در حالی است که روز جمعه مقامات ایتالیا اعلام کردند که انیس عامری، مظنون اصلی حمله برلین در شهر میلان ایتالیا کشته شده است.

به دنبال انتشار گزارش‌ها درباره کشته شدن انیس عامری، وزیر کشور ایتالیا در نشستی خبری حضور یافت که در جریان آن تاکید کرد، مردی که بامداد جمعه با شلیک پلیس کشته شده، «بدون هیچ تردیدی مظنون اصلی حمله تروریستی برلین بوده است».

به گفته مارکو می‌نیتی، ایتالیا جزییات ماوقع را به اطلاع مقامات آلمان رسانده است.
وی در ‌‌نهایت با ستایش از نیروهای پلیس ایتالیا عنوان کرد، دو افسر پلیسی که انیس عامری را متوقف کردند، «خدمت فوق‌العاده‌ای به کشور کرده‌اند».

انیس عامری سال ۲۰۱۱ از موطن خود، تونس، به ایتالیا آمد اما مدتی بعد به جرم آتش زدن یکی از مراکز پناهندگان به زندان محکوم شد. وی سال ۲۰۱۵ خود را به آلمان رساند و تقاضای پناهندگی کرد، اما به گفته مقامات آلمان، این درخواست رد شده بود.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG